Õppekava kood | 118697 |
Õppekava nimetus | Muusika interpretatsioon |
Õppekava tase | bakalaureuseõpe (vv alates 01.06.2002) |
Õppekava maht ainepunktides | 180 EAP |
Nominaalne aeg aastates | 3 aastat |
Õppevorm(id) | päevaõpe |
Õppekavagrupp | muusika ja teatrikunst |
Õppetöö keeled | inglise |
Õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled | |
HTM registrisse kandmise kuupäev | 20.12.2012 |
EMTA nõukogus kinnitamise (muudatuse) kuupäev | 21.11.2012, 15.04.2020 |
Õppe läbiviimise õigus
õppekava kuulub muusika ja teatrikunsti õppekavagruppi, milles on antud õigus õpet läbi viia. Vabariigi Valitsuse 11.07.2019. a määrus nr 62 "Kõrgharidusstandard", lisa 3
Vastuvõtu tingimused
- õppe alustamise tingimused
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
- sisseastumiseksamid
Sisseastumiseksam erialas
Sisseastumiseksam erialas
Õppekava eesmärgid
- pakkuda eelneva erialase ettevalmistusega üliõpilastele kõrgel rahvusvahelisel tasemel, tänapäeva muusikaelu nõudmistega arvestavat ja loovuse arengule suunatud koolitust klassikalise interpretatsiooni alal, mis loob eelduse õpingute jätkamiseks magistriõppes;
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava täies mahus läbinud üliõpilane:
1. suudab esitada erinevate ajastute ja stiilide muusikat ja teostada oma loomingulisi ideid tasemel, mis on iseloomulik professionaalsuse künnisele jõudnud interpreedile vastavalt eriale;
2. oskab muusika interpretatsiooniga seotud ülesannete ja probleemide lahendamisel kasutada sobivaid tehnikaid ja meetodeid, suudab kohaneda erinevate esinemisolukordadega ning musitseerida erinevates koosseisudes;
3. omab süsteemset ülevaadet muusikaloost, muusikalistest struktuuridest ja mõistetest ning interpretatsioonikunsti ajaloost ja aktuaalsetest probleemidest;
4. omab esmaseid pedagoogilisi pädevusi;
5. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
6. on suuteline omandatud teadmisi, oskusi ja saadud kogemusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
1. suudab esitada erinevate ajastute ja stiilide muusikat ja teostada oma loomingulisi ideid tasemel, mis on iseloomulik professionaalsuse künnisele jõudnud interpreedile vastavalt eriale;
2. oskab muusika interpretatsiooniga seotud ülesannete ja probleemide lahendamisel kasutada sobivaid tehnikaid ja meetodeid, suudab kohaneda erinevate esinemisolukordadega ning musitseerida erinevates koosseisudes;
3. omab süsteemset ülevaadet muusikaloost, muusikalistest struktuuridest ja mõistetest ning interpretatsioonikunsti ajaloost ja aktuaalsetest probleemidest;
4. omab esmaseid pedagoogilisi pädevusi;
5. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
6. on suuteline omandatud teadmisi, oskusi ja saadud kogemusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
Õppekava lühikirjeldus
A Eriala 50 EAP
B Erialaga seotud praktilised õpingud 60-75 EAP
- Kammermuusika (instrumentalistidele)
- Orkester/Koor/Ooperistuudio/Saateklass (vastavalt erialale)
- Täiendavad praktilised muusikaõpingud
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 45-60 EAP
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
E Vabaained
B Erialaga seotud praktilised õpingud 60-75 EAP
- Kammermuusika (instrumentalistidele)
- Orkester/Koor/Ooperistuudio/Saateklass (vastavalt erialale)
- Täiendavad praktilised muusikaõpingud
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 45-60 EAP
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
E Vabaained
Valikuvõimalused õppekava läbimiseks
Üliõpilane läbib õpingute jooksul tervikuna mooduli A. Moodulitest B läbib üliõpilane vastavalt erialale 60-70 EAP mahus ained. Moodulist C läbib üliõpilane vastavalt erialale ained 45-50 EAP ulatuses. Vabaaineid võib valida õpingute jooksul EMTA ainekataloogist või teistest kõrgkoolidest. Mooduli D läbimine on kohustuslik.
Lõpetamise tingimused (lõputöö, eksamid)
Õppekava täitmine täies mahus 170 EAP (eriala 50 EAP, erialaga seotud praktilised õpingud 60-70 EAP, muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 45-50 EAP) ning bakalaureuseeksami sooritamine 10 EAP.
- diplom
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
- omistatav kraad
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
Õppekava eest vastutav(ad) üksus(ed)
Muusika interpretatsiooni osakond
Edasiõppimise võimalused
magistriõpe
Kvalifikatsiooni tase
kõrghariduse esimene aste, Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase, Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase
Pääs tööturule
õigus töötada bakalaureusekraadi või vastavat kvalifikatsiooni nõudval ametikohal
Õppekava spetsialiseerumised
Peaeriala: Muusika interpretatsioon 180 EAP
Spetsialiseerumised:
KL13 klaver
KS13 klavessiin
OR13 orel
AK13 akordion
KP13 keelpill (viiul)
KP23 keelpill (altviiul)
KP33 keelpill (tšello)
KP43 keelpill (kontrabass)
KP53 keelpill (harf)
KP63 keelpill (klassikaline kitarr)
KP73 keelpill (kannel)
PP13 puhkpill (flööt)
PP23 puhkpill (barokk-traversflööt)
PP33 puhkpill (oboe)
PP43 puhkpill (klarnet)
PP53 puhkpill (fagott)
PP63 puhkpill (saksofon)
PP73 puhkpill (metsasarv)
PP83 puhkpill (trompet)
PP93 puhkpill (tromboon)
PP03 puhkpill (tuuba)
PP04 puhkpill (eufoonium)
LP13 löökpill
LA13 laul
KD13 kooridirigeerimine
Spetsialiseerumised:
KL13 klaver
KS13 klavessiin
OR13 orel
AK13 akordion
KP13 keelpill (viiul)
KP23 keelpill (altviiul)
KP33 keelpill (tšello)
KP43 keelpill (kontrabass)
KP53 keelpill (harf)
KP63 keelpill (klassikaline kitarr)
KP73 keelpill (kannel)
PP13 puhkpill (flööt)
PP23 puhkpill (barokk-traversflööt)
PP33 puhkpill (oboe)
PP43 puhkpill (klarnet)
PP53 puhkpill (fagott)
PP63 puhkpill (saksofon)
PP73 puhkpill (metsasarv)
PP83 puhkpill (trompet)
PP93 puhkpill (tromboon)
PP03 puhkpill (tuuba)
PP04 puhkpill (eufoonium)
LP13 löökpill
LA13 laul
KD13 kooridirigeerimine
Õppekava struktuur ja õppeained
BA ERIALA
[BA01] Eriala (MI õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: kujundada ning arendada üliõpilase kunstilisi ja mängutehnilisi võimeid ning toetada tema üldisemat erialalist arengut ja refleksiivsust.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab avada ja edasi arendada oma loomingulist potentsiaali ning realiseerida kunstilisi ideid;
2. valdab mängutehnikat ja suudab peast esitada mitmesugust repertuaari tasemel, mis vastab professionaalsuse künnisele
jõudnud interpreedile;
3. tunneb ja valdab erinevaid muusika- ning interpretatsioonistiile ning improvisatsioonis enamkasutatavaid laade ja
järgnevusi;
4. suudab avada ja publikule vahendada esitatavate teoste emotsionaalset sisu;
5. oskab sõnastada ning analüüsida eriala ja mängitava repertuaariga seotud probleeme oma õppekeeles ja ühes
võõrkeeles;
6. tunneb põhjalikult valdkonna arengusuundi, aktuaalseid probleeme ja orienteerub uuendustes;
7. oskab analüüsida oma erialast tegevust, selle rolli ja tagajärgi ühiskonnas.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab avada ja edasi arendada oma loomingulist potentsiaali ning realiseerida kunstilisi ideid;
2. valdab mängutehnikat ja suudab peast esitada mitmesugust repertuaari tasemel, mis vastab professionaalsuse künnisele
jõudnud interpreedile;
3. tunneb ja valdab erinevaid muusika- ning interpretatsioonistiile ning improvisatsioonis enamkasutatavaid laade ja
järgnevusi;
4. suudab avada ja publikule vahendada esitatavate teoste emotsionaalset sisu;
5. oskab sõnastada ning analüüsida eriala ja mängitava repertuaariga seotud probleeme oma õppekeeles ja ühes
võõrkeeles;
6. tunneb põhjalikult valdkonna arengusuundi, aktuaalseid probleeme ja orienteerub uuendustes;
7. oskab analüüsida oma erialast tegevust, selle rolli ja tagajärgi ühiskonnas.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MIX101-1/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
MIX101-2/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
MIX101-3/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
MIX101-4/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
MIX101-5/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
BB ERIALAGA SEOTUD PRAKTILISED ÕPINGUD
[BB01] Kammermuusika (MI, IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda esmased oskused iseseisvaks- ja koostööks ansamblistina ja instrumentalistide saatjana, arendada üliõpilastes eneseanalüüsi- ja kriitika oskust, arendada oskust õppida teistelt.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused koosmusitseerimiseks erineva koosseisuga ansamblites;
2. suudab esitada erinevate muusikastiilide ja -ajastute repertuaari;
3. tunnetab partneri(te) intensiivsust, on omandanud teadmised ning kogemuse teiste üliõpilaste juhendamiseks, väärtustab ja oskab kasutada meeskonnatöö põhimõtteid;
4. oskab analüüsida faktuuri;
5. valitseb kõla ja oskab reageerida kaasmuusikute impulssidele.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused koosmusitseerimiseks erineva koosseisuga ansamblites;
2. suudab esitada erinevate muusikastiilide ja -ajastute repertuaari;
3. tunnetab partneri(te) intensiivsust, on omandanud teadmised ning kogemuse teiste üliõpilaste juhendamiseks, väärtustab ja oskab kasutada meeskonnatöö põhimõtteid;
4. oskab analüüsida faktuuri;
5. valitseb kõla ja oskab reageerida kaasmuusikute impulssidele.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KAX207-1/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | A |
KAX207-2/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | E |
KAX207-3/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | A |
KAX207-4/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | E |
KAX207-5/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | A |
KAX207-6/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | E |
NIX230/2024 | Sissejuhatus 21. saj. kammermuusikasse | 3 EAP | A |
NIX232-1/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-2/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-3/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-4/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX240-1/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
NIX240-2/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
NIX240-2/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
NIX240-4/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-1/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-1/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-3/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-4/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
JMX201-1/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-2/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-3/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-4/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-5/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-6/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
[BB02] Orkester (MI õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilaste orkestrimängu oskusi ja anda neile mitmekesiseid praktilisi kogemusi orkestrimängu alal.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on orkestri koosseisus võimeline tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt esitama erinevate ajastute repertuaari;
2. on omandanud harjumuse täpselt jälgida nooditeksti, sh tempo-, dünaamika- ja artikulatsioonimärke;
3. suudab arvestada kollektiivi distsipliini ja koosmängupartneritega;
4. suudab mängida vastavalt dirigendi ja rühmakontsertmeistri nõudmistele;
5. valdab koosmängu spetsiifikat erinevates orkestrikoosseisudes;
6. valdab orkestrimängu spetsiifilisi tehnilisi võtteid, orienteerub orkestrimuusika erinevates mängustiilides
7. oskab hinnata oma teadmiste ning loomingulise tegevuse rolli ja tagajärgi kollektiivis ja ühiskonnas tervikuna.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on orkestri koosseisus võimeline tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt esitama erinevate ajastute repertuaari;
2. on omandanud harjumuse täpselt jälgida nooditeksti, sh tempo-, dünaamika- ja artikulatsioonimärke;
3. suudab arvestada kollektiivi distsipliini ja koosmängupartneritega;
4. suudab mängida vastavalt dirigendi ja rühmakontsertmeistri nõudmistele;
5. valdab koosmängu spetsiifikat erinevates orkestrikoosseisudes;
6. valdab orkestrimängu spetsiifilisi tehnilisi võtteid, orienteerub orkestrimuusika erinevates mängustiilides
7. oskab hinnata oma teadmiste ning loomingulise tegevuse rolli ja tagajärgi kollektiivis ja ühiskonnas tervikuna.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MIX301-1/2024 | Orkestripartiid ja konkursitreening | 2 EAP | A |
MIX301-2/2024 | Orkestripartiid ja konkursitreening | 2 EAP | E |
MIX301-3/2024 | Orkestripartiid ja konkursitreening | 2 EAP | A |
MIX301-4/2024 | Orkestripartiid ja konkursitreening | 2 EAP | E |
MIX310-1/2024 | Sümfooniaorkester | 4 EAP | A |
MIX310-2/2024 | Sümfooniaorkester | 4 EAP | A |
MIX310-3/2024 | Sümfooniaorkester | 4 EAP | A |
MIX310-4/2024 | Sümfooniaorkester | 4 EAP | A |
MIX310-5/2024 | Sümfooniaorkester | 4 EAP | A |
MIX310-6/2024 | Sümfooniaorkester | 4 EAP | A |
[BB03] Koor (MI ja MP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilaste kooris laulmise oskusi ja anda neile mitmekesiseid erialaseid kogemusi töötamisel erinevate dirigentide juhendamisel ja erinevat laadi repertuaariga.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on koori koosseisus võimeline tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt esitama erinevate ajastute repertuaari;
2. tunneb kooritöö spetsiifikat ja koorikollektiivi toimimise põhimõtteid;
3. orienteerub kooripartituuris;
4. suudab musitseerida vastavalt dirigendi nõudmistele;
5. suudab töötada meeskonnas arvestades kollektiivi distsipliini ja teiste kooriliikmetega
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on koori koosseisus võimeline tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt esitama erinevate ajastute repertuaari;
2. tunneb kooritöö spetsiifikat ja koorikollektiivi toimimise põhimõtteid;
3. orienteerub kooripartituuris;
4. suudab musitseerida vastavalt dirigendi nõudmistele;
5. suudab töötada meeskonnas arvestades kollektiivi distsipliini ja teiste kooriliikmetega
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
DGX210-1/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-2/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-3/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-4/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-5/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-6/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX406-1/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-2/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-3/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-4/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX407-1/2024 | Kooripraktika B | 2 EAP | A |
DGX407-2/2024 | Kooripraktika B | 2 EAP | A |
DGX406-5/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-6/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX408/2024 | Kooriprojekt | 2 EAP | A |
[BB05] Saateklass (MI erialale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada instrumentalisti vokaali- ja ansamblitunnetust, oskusi interpreteerida muusikat läbi poeesia ning dramaturgilist mõtlemisoskust ooperimuusikas.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub vokaalmuusika baasrepertuaaris ja interpretatsioonis;
2. valdab klaviirimängu võtted;
3. on koos musitseerinud eri tüüpi häältega;
4. oskab erinevate muusikastiilide väljendusvahendeid kasutades musitseerida vokalisti saatja rollis;
5. tunneb basso continuo mängu aluseid, kui see on asjakohane
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub vokaalmuusika baasrepertuaaris ja interpretatsioonis;
2. valdab klaviirimängu võtted;
3. on koos musitseerinud eri tüüpi häältega;
4. oskab erinevate muusikastiilide väljendusvahendeid kasutades musitseerida vokalisti saatja rollis;
5. tunneb basso continuo mängu aluseid, kui see on asjakohane
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
VMX110-1/2024 | Basso continuo | 4 EAP | A |
KAX210-1/2024 | Saateklass | 4 EAP | A |
KAX210-2/2024 | Saateklass | 4 EAP | A |
KAX210-3/2024 | Saateklass | 4 EAP | E |
VMX110-2/2024 | Basso continuo | 4 EAP | E |
VMX110-3/2024 | Basso continuo | 4 EAP | E |
VMX110-4/2024 | Basso continuo | 4 EAP | E |
KAX210-5/2024 | Saateklass | 4 EAP | E |
VMX110-5/2024 | Basso continuo | 4 EAP | E |
VMX110-6/2024 | Basso continuo | 4 EAP | E |
KAX210-4/2024 | Saateklass | 4 EAP | A |
[BB27] Ooperistuudio (MS õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: õpetada üliõpilasele näitlejameisterlikkuse aluseid ja rolli kujundamise oskusi ning anda esmaseid kogemusi näitlejatööks koos vokaali kasutamisega.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunnetab laulmise ja näitlemise vahelisi seoseid;
2. teab ettekantavate võõrkeelsete teoste tõlget ja hääldust ning laulab nõutavat repertuaari hea diktsiooniga;
3. suudab laval kuulata-jälgida partnerit ja teisi ansambliliikmeid;
4. oskab analüüsida rolli ning on võimeline lavastaja abiga looma tegelaskuju muusikalavastuses;
5. omab teadmisi klassikalise tantsu alustest läbi sajandite ja oskab neid praktikas rakendada;
6. tunneb grimmivahendeid, peamisi jumestamise võtteid ja soengukujundamise tehnikat;
7. oskab hinnata oma teadmiste ning loomingulise tegevuse rolli ja tagajärgi kollektiivis ja ühiskonnas tervikuna.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunnetab laulmise ja näitlemise vahelisi seoseid;
2. teab ettekantavate võõrkeelsete teoste tõlget ja hääldust ning laulab nõutavat repertuaari hea diktsiooniga;
3. suudab laval kuulata-jälgida partnerit ja teisi ansambliliikmeid;
4. oskab analüüsida rolli ning on võimeline lavastaja abiga looma tegelaskuju muusikalavastuses;
5. omab teadmisi klassikalise tantsu alustest läbi sajandite ja oskab neid praktikas rakendada;
6. tunneb grimmivahendeid, peamisi jumestamise võtteid ja soengukujundamise tehnikat;
7. oskab hinnata oma teadmiste ning loomingulise tegevuse rolli ja tagajärgi kollektiivis ja ühiskonnas tervikuna.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
LAO611-1/2024 | Kehatehnika | 2 EAP | A |
LAO611-2/2024 | Kehatehnika | 2 EAP | E |
LAO202-1/2024 | Ooperiklass | 4 EAP | A |
LAO202-2/2024 | Ooperiklass | 4 EAP | E |
LAO202-3/2024 | Ooperiklass | 4 EAP | A |
LAO202-4/2024 | Ooperiklass | 4 EAP | E |
LAO650-1/2024 | Näitlejameisterlikkus ja teatriteooria | 4 EAP | A |
LAO650-2/2024 | Näitlejameisterlikkus ja teatriteooria | 4 EAP | E |
LAO624-1/2024 | Klassitsism ja romantism koreograafias II | 2 EAP | A |
LAO624-2/2024 | Klassitsism ja romantism koreograafias II | 2 EAP | E |
[BB28] Täiendavad praktilised muusikaõpingud (MS õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada erialaseid õpinguid täiendavaid ja toetavaid muusikalisi võimeid ja oskusi (loomingulist mõtlemist, muusikalist kuulmist, klaverimängu, improvisatsiooni jm oskusi)
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult reprodutseerida erinevaid muusikalisi struktuure;
2. on omandanud põhilised mänguoskused klaveril vm lisainstrumendil, kui see on asjakohane;
3. oskab kasutada oma häält erinevates registrites vokaalselt võimetekohases repertuaaris, kui see on asjakohane;
4. on võimeline esitama lühikest sooloimprovisatsiooni ja improviseerima koos teiste üliõpilastega, kui see on asjakohane;
5. suudab luua seoseid oma eriala ja teiste lähedaste valdkondade vahel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult reprodutseerida erinevaid muusikalisi struktuure;
2. on omandanud põhilised mänguoskused klaveril vm lisainstrumendil, kui see on asjakohane;
3. oskab kasutada oma häält erinevates registrites vokaalselt võimetekohases repertuaaris, kui see on asjakohane;
4. on võimeline esitama lühikest sooloimprovisatsiooni ja improviseerima koos teiste üliõpilastega, kui see on asjakohane;
5. suudab luua seoseid oma eriala ja teiste lähedaste valdkondade vahel.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KLX406/2024 | Varase klahvpillimuusika seminar | 3 EAP | E |
KLÜ811-1/2024 | Klaver B | 2 EAP | A |
KLÜ811-2/2024 | Klaver B | 2 EAP | E |
MTM002-2/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | E |
MTM002-1/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | A |
MTM003-1/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | A |
MTM003-2/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | E |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
MIX501-1/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | A |
MIX501-2/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | E |
KPX014-1/2024 | Numbribass ja tabulatuuride arranžeerimine | 3 EAP | A |
KPX014-2/2024 | Numbribass ja tabulatuuride arranžeerimine | 3 EAP | E |
KLX020-1/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | A |
KLX020-2/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | E |
KLX020-3/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | A |
KLX020-4/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | E |
PEX707-1/2024 | Vaba akordionisaade | 2 EAP | A |
PEX707-2/2024 | Vaba akordionisaade | 2 EAP | A |
DGX011-1/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-2/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX011-3/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-4/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX011-5/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-6/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX209-1/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-2/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-3/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-4/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX706-1/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-2/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-3/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-4/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX903-1/2024 | Orkestridirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX903-2/2024 | Orkestridirigeerimise alused | 2 EAP | A |
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
DGX210-4/2024 | Koor | 4 EAP | A |
KAX813-1/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-2/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-3/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-4/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KLÜ812-1/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLÜ812-2/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLX031-1/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | A |
KLX031-2/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | A |
KLX031-3/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | E |
KMX620-1/2024 | Vaba klaverisaade | 2 EAP | A |
KMX620-2/2024 | Vaba klaverisaade | 2 EAP | A |
KOE110/2024 | Arvutinotatsioon | 3 EAP | A |
KOE510/2024 | Audio programmeerimise keel I | 3 EAP | A |
KOE511/2024 | Audio programmeerimise keel II | 3 EAP | A |
KOE840-1/2024 | Live-elektroonika ansambel | 2 EAP | A |
KOE840-2/2024 | Live-elektroonika ansambel | 2 EAP | A |
KOX015/2024 | Koorikompositsioon | 3 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KPX015/2024 | Kitarrimuusika noteerimine | 3 EAP | A |
KPX101-1/2024 | Akordsaade ja improvisatsioon | 3 EAP | A |
KPX101-2/2024 | Akordsaade ja improvisatsioon | 3 EAP | A |
LAH801-1/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-2/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-3/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-4/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | E |
LAH802-1/2024 | Hääleseade II | 2 EAP | A |
LAH802-2/2024 | Hääleseade II | 2 EAP | A |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX401/2024 | Sissejuhatus klassikalise balleti saatmisse | 3 EAP | A |
MTM001-1/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
MTM001-2/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
MTM054-1/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | A |
MTM054-2/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | E |
MTX810/2024 | Eesti popmuusikalugu | 3 EAP | E |
MTX820-1/2024 | Sissejuhatus muusikauuringutesse | 3 EAP | E |
MTX820-2/2024 | Sissejuhatus muusikauuringutesse | 3 EAP | E |
NIX235-1/2024 | Kaasaegne improvisatsioon rahvusvahelises koostöös | 2 EAP | A |
NIX235-2/2024 | Kaasaegne improvisatsioon rahvusvahelises koostöös | 3 EAP | A |
NIX610-1/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-2/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-3/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-4/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-5/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-6/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX990-1/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX990-2/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
VMX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX620-1/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-2/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-3/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-4/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
MIX501-3/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | A |
MIX501-4/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | E |
BC MUUSIKATEOREETILISED, -AJALOOLISED, PEDAGOOGILISED JA ÜLDÕPINGUD
[BC13] Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud (MS õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilase muusikalist analüüsivõimet, anda süvendatud ülevaade muusikakultuurist ning selle põhilistest kategooriatest, avardada üliõpilase üldist silmaringi ja humanitaarvaldkonnas orienteerumise võimet, anda üliõpilastele baasteadmised oma eriala ja selle pedagoogika ajaloost ning tänapäevastest õpetamismeetoditest.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. orienteerub erinevates muusikastiilides ja oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. tunneb muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid ning oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
3. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga, on omandanud oskused muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamise;
4. orienteerub muusikapsühholoogia põhimõistetes, oskab näha oma erialaga seonduvaid probleeme arenguprotsessis;
5. tunneb oma eriala didaktika teoreetilisi koolkondi, arengusuundi ja aktuaalseid probleeme;
6. rakendab õigeid metoodilisi võtteid õpilaste oskuste arendamiseks.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. orienteerub erinevates muusikastiilides ja oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. tunneb muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid ning oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
3. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga, on omandanud oskused muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamise;
4. orienteerub muusikapsühholoogia põhimõistetes, oskab näha oma erialaga seonduvaid probleeme arenguprotsessis;
5. tunneb oma eriala didaktika teoreetilisi koolkondi, arengusuundi ja aktuaalseid probleeme;
6. rakendab õigeid metoodilisi võtteid õpilaste oskuste arendamiseks.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTM211-2/2024 | Harmoonia | 3 EAP | E |
MTM211-1/2024 | Harmoonia | 3 EAP | A |
MTM211-3/2024 | Harmoonia | 3 EAP | A |
MTM211-4/2024 | Harmoonia | 3 EAP | E |
MTX301/2024 | Varane muusikalugu | 3 EAP | E |
MTX337/2024 | 19. ja 20. sajandi muusikalugu | 5 EAP | E |
MTX311/2024 | 17.-18. saj muusikalugu | 3 EAP | E |
MTX815/2024 | Sissejuhatus posttonaalse muusika analüüsi | 2 EAP | E |
MTX841/2024 | Polüfoonia vaba stiil | 2 EAP | E |
MTX860-1/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | A |
MTX860-2/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | E |
PEX611-1/2024 | Eriala ajalugu ja didaktika | 3 EAP | A |
PEX611-2/2024 | Eriala ajalugu ja didaktika | 3 EAP | E |
MTX843/2024 | Vaba stiili polüfoonia praktikum | 2 EAP | A |
JMX110-1/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-2/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX110-3/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-4/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
KOE135/2024 | Elektroakustilise muusika ajalugu | 3 EAP | A |
KOE600/2024 | Audiovisuaalkunsti ajalugu | 3 EAP | A |
KOE826/2024 | 20. sajandi lääne mikrotonaalne muusika | 3 EAP | E |
KOE860/2024 | Sissejuhatus elektroakustilise muusika analüüsi | 3 EAP | E |
KOE900-1/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE900-2/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE950/2024 | Digioskused muusikutele | 2 EAP | A |
MTX435/2024 | Muusika filmis | 3 EAP | A |
MTX723/2024 | Muusikapsühholoogia | 3 EAP | E |
MTX771-1/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-2/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-3/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-4/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX830/2024 | Teksti sisse minek | 3 EAP | A |
PEX807-1/2024 | Pedagoogiline praktika I | 2 EAP | A |
PEX807-2/2024 | Pedagoogiline praktika I | 2 EAP | A |
ÜAK110-1/2024 | Inglise keel I | 4 EAP | A |
ÜAK110-2/2024 | Inglise keel I | 4 EAP | E |
ÜAK120-1/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK120-2/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | E |
ÜAK130-1/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | A |
ÜAK130-2/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | E |
ÜAK210-1/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | A |
ÜAK210-2/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | E |
ÜAK410-1/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | A |
ÜAK410-2/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | E |
ÜAK627/2024 | Eesti kultuur ja keel välisüliõpilastele | 3 EAP | A |
ÜAK720/2024 | Saksa keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAK730/2024 | Prantsuse keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAX400/2024 | Ülikooliõpingud ja töömaailm | 2 EAP | A |
ÜAX600-1/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-2/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-3/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-4/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-5/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-6/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX900/2024 | Kaasaegse kunsti probleeme | 3 EAP | A |
DGX401-3/2024 | Kooritöö metoodika | 3 EAP | A |
DGX402/2024 | Kooritöö korraldus | 3 EAP | A |
ÜAX200/2024 | Psühholoogilised oskused muusiku elus | 2 EAP | A |
BD BAKALAUREUSEEKSAM
[BD01] Bakalaureuseeksam (MI õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: Bakalaureuseeksami kava omandamine, esitusküpseks viimistlemine ja eksamikomisjonile esitamine.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kunstiliselt veenvalt ja tehniliselt ladusalt esitada bakalaureuseeksami kontserdi kava;
2. tunneb olulisi stiile ja nende väljendusvahendeid;
3. valdab lavalise esinemise eetikat;
4. oskab hinnata koori võimeid, läbi viia kooriharjutust, valdab suhtlemistehnikat, kooriteose õpetamise metoodikat (KD eriala).
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kunstiliselt veenvalt ja tehniliselt ladusalt esitada bakalaureuseeksami kontserdi kava;
2. tunneb olulisi stiile ja nende väljendusvahendeid;
3. valdab lavalise esinemise eetikat;
4. oskab hinnata koori võimeid, läbi viia kooriharjutust, valdab suhtlemistehnikat, kooriteose õpetamise metoodikat (KD eriala).
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MIX111/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
BE VABAAINED