Õppekava kood | 215387 |
Õppekava nimetus | Jazzmuusika |
Õppekava tase | bakalaureuseõpe (vv alates 01.06.2002) |
Õppekava maht ainepunktides | 180 EAP |
Nominaalne aeg aastates | 3 aastat |
Õppevorm(id) | päevaõpe |
Õppekavagrupp | muusika ja teatrikunst |
Õppetöö keeled | inglise |
Õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled | |
HTM registrisse kandmise kuupäev | 12.05.2020 |
EMTA nõukogus kinnitamise (muudatuse) kuupäev | 15.04.2020 |
Õppe läbiviimise õigus
õppekava kuulub muusika ja teatrikunsti õppekavagruppi, milles on antud õigus õpet läbi viia. Vabariigi Valitsuse 11.07.2019. a määrus nr 62 "Kõrgharidusstandard", lisa 3
Vastuvõtu tingimused
- õppe alustamise tingimused
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
- sisseastumiseksamid
sisseastumiseksam erialas
sisseastumiseksam erialas
Õppekava eesmärgid
- pakkuda eelneva erialase ettevalmistusega üliõpilastele kõrgel rahvusvahelisel tasemel, tänapäeva muusikaelu nõudmistega arvestavat ja loovuse arengule suunatud koolitust jazzmuusika alal, mis loob eelduse õpingute jätkamiseks magistriõppes või erialasele tööle suundumiseks;
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava täies mahus läbinud üliõpilane:
1. valdab oma erialainstrumenti, improvisatsiooni, erinevaid jazzmuusika stiile ja jazzmuusika repertuaari tasemel, mis on iseloomulik professionaalsuse künnisele jõudnud muusikule;
2. suudab oma tehnilisi oskusi rakendada ansamblimängus, kohaneda erinevate esinemisolukordadega, olla koostöövõimeline ja väljendada oma loomingulisi ideid efektiivselt;
3. omab süsteemset ülevaadet jazzmuusika arenguloost kuni tänapäevani, tunneb jazzmuusika struktuure ja põhimõisteid ning on kursis selle kultuurilise ja sotsiaalse taustaga;
4. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
5. omab esmaseid pedagoogilisi pädevusi;
6. on suuteline omandatud teadmisi ja oskusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
1. valdab oma erialainstrumenti, improvisatsiooni, erinevaid jazzmuusika stiile ja jazzmuusika repertuaari tasemel, mis on iseloomulik professionaalsuse künnisele jõudnud muusikule;
2. suudab oma tehnilisi oskusi rakendada ansamblimängus, kohaneda erinevate esinemisolukordadega, olla koostöövõimeline ja väljendada oma loomingulisi ideid efektiivselt;
3. omab süsteemset ülevaadet jazzmuusika arenguloost kuni tänapäevani, tunneb jazzmuusika struktuure ja põhimõisteid ning on kursis selle kultuurilise ja sotsiaalse taustaga;
4. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
5. omab esmaseid pedagoogilisi pädevusi;
6. on suuteline omandatud teadmisi ja oskusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
Õppekava lühikirjeldus
A Eriala 50 EAP
B Erialaga seotud praktilised õpingud 70 EAP
- Täiendavad praktilised õpingud
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
E Vabaained 10 EAP
B Erialaga seotud praktilised õpingud 70 EAP
- Täiendavad praktilised õpingud
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
E Vabaained 10 EAP
Valikuvõimalused õppekava läbimiseks
Üliõpilane läbib õpingute jooksul tervikuna mooduli A 50 EAP mahus. Moodulitest B läbib üliõpilane õpingute jooksul 70 EAP mahus ained. Moodulitest C läbib üliõpilane õpingute jooksul 40 EAP mahus aineid, sh 3 EAP mahus valikaineid. Mooduli D läbimine 10 EAP mahus on kohustuslik. Vabaained 10 EAP mahus on õpingute jooksul võimalik valida kogu EMTA ainekataloogi piires või teistest kõrgkoolidest.
Lõpetamise tingimused (lõputöö, eksamid)
õppekava täitmine täies mahus (170 EAP): eriala 50 EAP, erialaga seotud praktilised õpingud 70 EAP, teoreetilised, ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 40 EAP, vabaained 10 EAP ning bakalaureuseeksami sooritamine (10 EAP)
- diplom
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
- omistatav kraad
humanitaarteaduse bakalaureus/Bachelor of Arts in Humanities
humanitaarteaduse bakalaureus/Bachelor of Arts in Humanities
Õppekava eest vastutav(ad) üksus(ed)
Heliloomingu ning improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakond
Edasiõppimise võimalused
magistriõpe
Kvalifikatsiooni tase
kõrghariduse esimene aste, Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase, Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase
Pääs tööturule
õigus töötada bakalaureusekraadi või vastavat kvalifikatsiooni nõudval ametikohal
Õppekava spetsialiseerumised
Peaeriala: Jazzmuusika 180 EAP
Spetsialiseerumised:
JM11 jazzmuusika (klahvpillid)
JM12 jazzmuusika (kitarr)
JM13 jazzmuusika (löökpillid)
JM14 jazzmuusika (bass)
JM15 jazzmuusika (laul)
JM16 jazzmuusika (saksofon)
JM17 jazzmuusika (viiul)
JM18 jazzmuusika (trompet)
JM19 jazzmuusika (tromboon)
JM20 jazzmuusika (flööt)
Spetsialiseerumised:
JM11 jazzmuusika (klahvpillid)
JM12 jazzmuusika (kitarr)
JM13 jazzmuusika (löökpillid)
JM14 jazzmuusika (bass)
JM15 jazzmuusika (laul)
JM16 jazzmuusika (saksofon)
JM17 jazzmuusika (viiul)
JM18 jazzmuusika (trompet)
JM19 jazzmuusika (tromboon)
JM20 jazzmuusika (flööt)
Õppekava struktuur ja õppeained
BA ERIALA
[BA20] Eriala (JM ENG õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada mängutehnilisi (vokaalseid) oskusi ja muusikalise mõtlemise taset ning õppida omandatud oskusi rakendama kontserdi- ja stuudiokeskkonnas.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused loomingulise ja muusikalise potentsiaali arendamiseks ja realiseerimiseks;
2. on erialaistrumendil tehniliselt kompetentne;
3. valdab vabalt jazzimprovisatsioonis enamkasutatavaid laade ja järgnevusi;
4. oskab kasutada jazzmuusika erinevatele stiilidele iseloomulikku rütmikat ja fraseerimist;
5. suudab esitada keerukamat repertuaari jazzmuusika erinevates stiilides;
6. suudab luua ja ellu viia oma loomingulised ideed;
7. oskab sõnastada erialaga seotud probleeme ning analüüsida ja hinnata nende lahendamist.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused loomingulise ja muusikalise potentsiaali arendamiseks ja realiseerimiseks;
2. on erialaistrumendil tehniliselt kompetentne;
3. valdab vabalt jazzimprovisatsioonis enamkasutatavaid laade ja järgnevusi;
4. oskab kasutada jazzmuusika erinevatele stiilidele iseloomulikku rütmikat ja fraseerimist;
5. suudab esitada keerukamat repertuaari jazzmuusika erinevates stiilides;
6. suudab luua ja ellu viia oma loomingulised ideed;
7. oskab sõnastada erialaga seotud probleeme ning analüüsida ja hinnata nende lahendamist.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
JMX107-1/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
JMX107-2/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
JMX107-3/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
JMX107-4/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
JMX107-5/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
BB ERIALAGA SEOTUD PRAKTILISED ÕPINGUD
[BB11] Täiendavad praktilised õpingud (JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada erialaseid õpinguid täiendavaid ja toetavaid muusikalisi võimeid ja oskusi (loomingulist mõtlemist, muusikalist kuulmist, klaverimängu, improvisatsiooni jm oskusi).
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on suuteline eristama ja praktikas rakendama jazzmuusikas esinevaid struktuure;
2. on suuteline analüüsima jazzimprovisatsioone ning kasutama omandatud teadmisi enda improvisatsioonides;
3. tunneb ja oskab kasutada erinevate jazz- ja popmuusika stiilide põhilisi rütmimudeleid;
4. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
5. tunneb ja oskab kasutada väiksemas jazzansamblis kasutatavaid arranzheerimismeetodeid;
6. tunneb ja oskab mängida jazzmuusika standardrepertuaari;
7. suudab klaveril esitada eri stiilides jazzmuusikat.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on suuteline eristama ja praktikas rakendama jazzmuusikas esinevaid struktuure;
2. on suuteline analüüsima jazzimprovisatsioone ning kasutama omandatud teadmisi enda improvisatsioonides;
3. tunneb ja oskab kasutada erinevate jazz- ja popmuusika stiilide põhilisi rütmimudeleid;
4. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
5. tunneb ja oskab kasutada väiksemas jazzansamblis kasutatavaid arranzheerimismeetodeid;
6. tunneb ja oskab mängida jazzmuusika standardrepertuaari;
7. suudab klaveril esitada eri stiilides jazzmuusikat.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
JMX101-1/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-2/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-3/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-4/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | E |
JMX109-1/2024 | Rütmika valikkursus edasijõudnutele | 2 EAP | A |
JMX109-2/2024 | Rütmika valikkursus edasijõudnutele | 2 EAP | E |
JMX120-1/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | A |
JMX120-2/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | E |
JMX130-1/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | A |
JMX130-2/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | E |
JMX140/2024 | Jazzrepertuaar | 2 EAP | E |
JMX150-1/2024 | Fraasi kujundamine jazzmuusikas | 2 EAP | A |
JMX150-2/2024 | Fraasi kujundamine jazzmuusikas | 2 EAP | E |
JMX201-1/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-2/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-3/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-4/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-5/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-6/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX211-1/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-2/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-3/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-4/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-5/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-6/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX601-1/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-2/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-3/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-4/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ811-1/2024 | Klaver B | 2 EAP | A |
KLÜ811-2/2024 | Klaver B | 2 EAP | E |
KLÜ812-1/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLÜ812-2/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KOE711/2024 | Helirežii alused | 3 EAP | A |
KOE800/2024 | Sissejuhatus muusikatehnoloogiasse | 2 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX600/2024 | Arranžeerimine | 2 EAP | A |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
NIX230/2024 | Sissejuhatus 21. saj. kammermuusikasse | 3 EAP | A |
NIX232-1/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-2/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-3/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-4/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX610-1/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-2/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-3/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-4/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-5/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-6/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
PMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KOE815/2024 | Live-helindamine | 2 EAP | A |
BC MUUSIKATEOREETILISED, -AJALOOLISED, PEDAGOOGILISED JA ÜLDÕPINGUD
[BC13] Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud (MS õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilase muusikalist analüüsivõimet, anda süvendatud ülevaade muusikakultuurist ning selle põhilistest kategooriatest, avardada üliõpilase üldist silmaringi ja humanitaarvaldkonnas orienteerumise võimet, anda üliõpilastele baasteadmised oma eriala ja selle pedagoogika ajaloost ning tänapäevastest õpetamismeetoditest.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. orienteerub erinevates muusikastiilides ja oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. tunneb muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid ning oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
3. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga, on omandanud oskused muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamise;
4. orienteerub muusikapsühholoogia põhimõistetes, oskab näha oma erialaga seonduvaid probleeme arenguprotsessis;
5. tunneb oma eriala didaktika teoreetilisi koolkondi, arengusuundi ja aktuaalseid probleeme;
6. rakendab õigeid metoodilisi võtteid õpilaste oskuste arendamiseks.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. orienteerub erinevates muusikastiilides ja oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. tunneb muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid ning oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
3. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga, on omandanud oskused muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamise;
4. orienteerub muusikapsühholoogia põhimõistetes, oskab näha oma erialaga seonduvaid probleeme arenguprotsessis;
5. tunneb oma eriala didaktika teoreetilisi koolkondi, arengusuundi ja aktuaalseid probleeme;
6. rakendab õigeid metoodilisi võtteid õpilaste oskuste arendamiseks.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTM211-2/2024 | Harmoonia | 3 EAP | E |
MTM211-1/2024 | Harmoonia | 3 EAP | A |
MTM211-3/2024 | Harmoonia | 3 EAP | A |
MTM211-4/2024 | Harmoonia | 3 EAP | E |
MTX301/2024 | Varane muusikalugu | 3 EAP | E |
MTX337/2024 | 19. ja 20. sajandi muusikalugu | 5 EAP | E |
MTX311/2024 | 17.-18. saj muusikalugu | 3 EAP | E |
MTX815/2024 | Sissejuhatus posttonaalse muusika analüüsi | 2 EAP | E |
MTX841/2024 | Polüfoonia vaba stiil | 2 EAP | E |
MTX860-1/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | A |
MTX860-2/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | E |
PEX611-1/2024 | Eriala ajalugu ja didaktika | 3 EAP | A |
PEX611-2/2024 | Eriala ajalugu ja didaktika | 3 EAP | E |
MTX843/2024 | Vaba stiili polüfoonia praktikum | 2 EAP | A |
JMX110-1/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-2/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX110-3/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-4/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
KOE135/2024 | Elektroakustilise muusika ajalugu | 3 EAP | A |
KOE600/2024 | Audiovisuaalkunsti ajalugu | 3 EAP | A |
KOE826/2024 | 20. sajandi lääne mikrotonaalne muusika | 3 EAP | E |
KOE860/2024 | Sissejuhatus elektroakustilise muusika analüüsi | 3 EAP | E |
KOE900-1/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE900-2/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE950/2024 | Digioskused muusikutele | 2 EAP | A |
MTX435/2024 | Muusika filmis | 3 EAP | A |
MTX723/2024 | Muusikapsühholoogia | 3 EAP | E |
MTX771-1/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-2/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-3/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-4/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX830/2024 | Teksti sisse minek | 3 EAP | A |
PEX807-1/2024 | Pedagoogiline praktika I | 2 EAP | A |
PEX807-2/2024 | Pedagoogiline praktika I | 2 EAP | A |
ÜAK110-1/2024 | Inglise keel I | 4 EAP | A |
ÜAK110-2/2024 | Inglise keel I | 4 EAP | E |
ÜAK120-1/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK120-2/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | E |
ÜAK130-1/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | A |
ÜAK130-2/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | E |
ÜAK210-1/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | A |
ÜAK210-2/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | E |
ÜAK410-1/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | A |
ÜAK410-2/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | E |
ÜAK627/2024 | Eesti kultuur ja keel välisüliõpilastele | 3 EAP | A |
ÜAK720/2024 | Saksa keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAK730/2024 | Prantsuse keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAX400/2024 | Ülikooliõpingud ja töömaailm | 2 EAP | A |
ÜAX600-1/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-2/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-3/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-4/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-5/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-6/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX900/2024 | Kaasaegse kunsti probleeme | 3 EAP | A |
DGX401-3/2024 | Kooritöö metoodika | 3 EAP | A |
DGX402/2024 | Kooritöö korraldus | 3 EAP | A |
ÜAX200/2024 | Psühholoogilised oskused muusiku elus | 2 EAP | A |
BD BAKALAUREUSEEKSAM
[BD10] Bakalaureuseeksam (JM ENG õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: Instrumendi valdamise, ansamblimängu tehnika ja muusikalise väljendusoskuse arendamine, bakalaureuseeksami kava omandamine ja esitusküpseks viimistlemine.
Mooduli õpiväljundid. Mooduli läbinud üliõpilane:
1. oskab isikupäraselt kujundada repertuaari;
2. suudab kunstiliselt veenvalt ja tehniliselt ladusalt esitada bakalaureuseeksami kontserdi kava;
3. tunneb olulisi stiile ja nende väljendusvahendeid;
4. valdab lavalise esinemise eetikat.
Mooduli õpiväljundid. Mooduli läbinud üliõpilane:
1. oskab isikupäraselt kujundada repertuaari;
2. suudab kunstiliselt veenvalt ja tehniliselt ladusalt esitada bakalaureuseeksami kontserdi kava;
3. tunneb olulisi stiile ja nende väljendusvahendeid;
4. valdab lavalise esinemise eetikat.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
JMX108/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
BE VABAAINED