Õppekava kood | 254742 |
Õppekava nimetus | Muusikakultuur |
Õppekava tase | bakalaureuseõpe (vv alates 01.06.2002) |
Õppekava maht ainepunktides | 180 EAP |
Nominaalne aeg aastates | 3 aastat |
Õppevorm(id) | päevaõpe |
Õppekavagrupp | muusika ja teatrikunst |
Õppetöö keeled | eesti |
Õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled | inglise |
HTM registrisse kandmise kuupäev | 13.05.2024 |
EMTA nõukogus kinnitamise (muudatuse) kuupäev | 20.03.2024 |
Õppe läbiviimise õigus
Vastuvõtu tingimused
- õppe alustamise tingimused
- gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon;
- lisanõudeks on formaalne või mitteformaalne muusikaline ettevalmistus ning soov valdkonda süsteemselt tundma õppida;
- lai kultuurihuvi ja silmaring
- gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon;
- lisanõudeks on formaalne või mitteformaalne muusikaline ettevalmistus ning soov valdkonda süsteemselt tundma õppida;
- lai kultuurihuvi ja silmaring
- sisseastumiseksamid
sisseastumiseksam erialas ja võimalusel muusikalise portfoolio tutvustamine
sisseastumiseksam erialas ja võimalusel muusikalise portfoolio tutvustamine
Õppekava eesmärgid
- koolitada laia profiiliga muusikaspetsialiste, kes suudavad katta tööturul (nt meedias, korraldusvaldkonnas, muusikaraamatukogudes, -muuseumides, teadus- ja haridusasutustes jm) erinevaid lõike, mis eeldavad muusika ja muusikakultuuri head tundmist;
- pakkuda muusikast süvitsi huvitunud üliõpilastele laiapõhjalist muusikaharidust, mis loob eelduse õpingute jätkamiseks magistriõppes;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
- pakkuda muusikast süvitsi huvitunud üliõpilastele laiapõhjalist muusikaharidust, mis loob eelduse õpingute jätkamiseks magistriõppes;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava täies mahus läbinud üliõpilasel on:
1. oskus korraldada muusikaga seotud sündmusi, sh kasutades korralduslikke, eelarvelisi, juriidilisi, kommunikatsioonialaseid ja turunduslikke teadmisi;
2. oskus otsida, leida ja kriitiliselt tõlgendada muusikaalast informatsiooni;
3. süsteemsed muusikaalased teadmised, mis võimaldavad muusikat näha erinevatest perspektiividest (muusikalooline, -sotsioloogiline, -psühholoogiline, -teoreetiline jne) ja oskus paigutada oma teadmisi humanitaarteaduste maastikule;
4. võime mõista muusikat eri kontekstides (ühiskondlik, individuaalne jne);
5. võime jätkata õpinguid või rakendada teadmisi iseseisvas erialases tegevuses;
6. oskus orienteeruda Eesti kultuurivaldkonna õiguslikes regulatsioonides ja loomemajanduse toimepõhimõtetes;
7. oskus kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid, valmidus aktiivselt osaleda kodanikuühiskonnas ning suhtuda sallivalt erinevatesse väärtustesse.
1. oskus korraldada muusikaga seotud sündmusi, sh kasutades korralduslikke, eelarvelisi, juriidilisi, kommunikatsioonialaseid ja turunduslikke teadmisi;
2. oskus otsida, leida ja kriitiliselt tõlgendada muusikaalast informatsiooni;
3. süsteemsed muusikaalased teadmised, mis võimaldavad muusikat näha erinevatest perspektiividest (muusikalooline, -sotsioloogiline, -psühholoogiline, -teoreetiline jne) ja oskus paigutada oma teadmisi humanitaarteaduste maastikule;
4. võime mõista muusikat eri kontekstides (ühiskondlik, individuaalne jne);
5. võime jätkata õpinguid või rakendada teadmisi iseseisvas erialases tegevuses;
6. oskus orienteeruda Eesti kultuurivaldkonna õiguslikes regulatsioonides ja loomemajanduse toimepõhimõtetes;
7. oskus kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid, valmidus aktiivselt osaleda kodanikuühiskonnas ning suhtuda sallivalt erinevatesse väärtustesse.
Õppekava lühikirjeldus
A Erialased õpingud 110 EAP
Erialased alusained
Erialane praktika
B Praktilised muusikaõpingud 25 EAP
C Humanitaarteaduslikud ja üldõpingud 35 EAP
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
Erialased alusained
Erialane praktika
B Praktilised muusikaõpingud 25 EAP
C Humanitaarteaduslikud ja üldõpingud 35 EAP
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
Valikuvõimalused õppekava läbimiseks
Üliõpilane läbib õpingute jooksul täies mahus kohustusliku moodul A 110 EAP mahus.
Mooduli B 25 EAP mahus ning mooduli C 35 EAP mahus nii kohustuslike ainete osas vastavalt tüüpõpingukava kui valikainete osas mooduli nõutud mahu täitumiseni.
Moodul D on täies mahus kohustuslik 10 EAP.
Mooduli B 25 EAP mahus ning mooduli C 35 EAP mahus nii kohustuslike ainete osas vastavalt tüüpõpingukava kui valikainete osas mooduli nõutud mahu täitumiseni.
Moodul D on täies mahus kohustuslik 10 EAP.
Lõpetamise tingimused (lõputöö, eksamid)
Õppekava täitmine täies mahus 170 EAP (erialased õpingud 110 EAP, praktilised muusikaõpingud 25 EAP, humanitaarteaduslikud ja üldõpingud 35 EAP) ning bakalaureuseeksami sooritamine 10 EAP.
- diplom
bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
- omistatav kraad
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
Õppekava eest vastutav(ad) üksus(ed)
Muusikateaduse, interpretatsiooni- ja muusikapedagoogika ning kultuurikorralduse osakond
Edasiõppimise võimalused
magistriõpe
Kvalifikatsiooni tase
kõrghariduse esimene aste, Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase, Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase
Pääs tööturule
Õigus töötada bakalaureusekraadi või vastavat kvalifikatsiooni nõudval ametikohal
Õppekava spetsialiseerumised
Peaeriala: Muusikakultuur 180 EAP
Spetsialiseerumised: puuduvad
Spetsialiseerumised: puuduvad
Õppekava struktuur ja õppeained
BA ERIALA
[BA04] Sissejuhatus erialasse 12 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - tutvustada tudengile muusikakultuuri peamisi tegevusvaldkondi (muusikakorraldus, -meedia ning -uuringud ja -info) ja tööelu;
- arendada tudengite erialast lugemis-, kirjutamis- ja arutlusoskust.
Valiku põhimõtted: kohustuslik moodul.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- on tutvunud teoreetiliselt muusikakultuuri eri valdkondadega (muusikakorraldus, -meedia ning -uuringud ja -info);
- on tutvunud muusikakultuuri tundva spetsialisti võimalike töökohtadega;
- on võimeline mõtestatult ja argumenteeritult visandama oma edasiste erialaprojektide plaani.
- arendada tudengite erialast lugemis-, kirjutamis- ja arutlusoskust.
Valiku põhimõtted: kohustuslik moodul.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- on tutvunud teoreetiliselt muusikakultuuri eri valdkondadega (muusikakorraldus, -meedia ning -uuringud ja -info);
- on tutvunud muusikakultuuri tundva spetsialisti võimalike töökohtadega;
- on võimeline mõtestatult ja argumenteeritult visandama oma edasiste erialaprojektide plaani.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MAG200/2024 | Sissejuhatus kultuurikorraldusse | 3 EAP | A |
MAG610/2024 | Muusika ja töömaailm | 3 EAP | A |
MTX820/2024 | Sissejuhatus muusikauuringutesse | 3 EAP | A |
MTX745/2024 | Sissejuhatus muusikameediasse | 3 EAP | A |
[BA05] Erialaprojekt 28 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - valmistada üliõpilast ette erialaseks tööks, andes talle praktilisi kogemusi muusikakultuuri tegevusvaldkondades.
Valiku põhimõtted: kohustuslik moodul.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- oskab omandatud teadmisi praktilises töökeskkonnas rakendada;
- oskab kasutada antud töövaldkonna põhilisi töövahendeid;
- suudab teha koostööd ja näha seoseid tööprotsessi eri lülide vahel;
- oskab iseseisvalt infot otsida, seda kriitiliselt ja loovalt tõlgendada ja vajadusel esitleda.
Valiku põhimõtted: kohustuslik moodul.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- oskab omandatud teadmisi praktilises töökeskkonnas rakendada;
- oskab kasutada antud töövaldkonna põhilisi töövahendeid;
- suudab teha koostööd ja näha seoseid tööprotsessi eri lülide vahel;
- oskab iseseisvalt infot otsida, seda kriitiliselt ja loovalt tõlgendada ja vajadusel esitleda.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX400-1/2024 | Erialaprojekt (uuringud ja info, meedia, korraldus) | 7 EAP | A |
MTX400-2/2024 | Erialaprojekt (uuringud ja info, meedia, korraldus) | 7 EAP | A |
MTX400-3/2024 | Erialaprojekt (uuringud ja info, meedia, korraldus) | 7 EAP | A |
MTX400-4/2024 | Erialaprojekt (uuringud ja info, meedia, korraldus) | 7 EAP | A |
[BA09] Erialaprojekte toetavad loengkursused, praktikad ja seminarid 22 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - süvendada teadmisi muusikakultuuri tegevusvaldkondades.
Valiku põhimõtted: kohustuslik moodul.
Mooduli läbinud üliõpilasel on:
- ülevaade muusikakultuuri valdkondadest (muusikakorraldus, -meedia ning -uuringud ja -info) ja nendega seotud teemadest;
- suutlikkus arutleda muusika valdkondade ja nende ühiskondlike rollide üle.
Valiku põhimõtted: kohustuslik moodul.
Mooduli läbinud üliõpilasel on:
- ülevaade muusikakultuuri valdkondadest (muusikakorraldus, -meedia ning -uuringud ja -info) ja nendega seotud teemadest;
- suutlikkus arutleda muusika valdkondade ja nende ühiskondlike rollide üle.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MAG210/2024 | Muusika ja seadusandlus | 4 EAP | A |
MAG220/2024 | Turundus ja kommunikatsioon | 3 EAP | A |
MAG442/2024 | Kultuuriprojekti juhtimine | 3 EAP | A |
MTX755/2024 | Raadiopraktika | 3 EAP | A |
MTX740/2024 | Muusikakriitika ja muusikameedia tekstid | 3 EAP | A |
MTX750/2024 | Muuseumipraktika | 3 EAP | A |
MTX025/2024 | Infootsing ja andmekogud | 3 EAP | E |
[BA12] Erialaained: muusikastiilid, praktikad ja traditsioonid ning muusika ühiskonnas 48 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - anda ülevaade muusikalugudest, -kultuuridest ja -praktikatest ning õppida mõistma muusika toimimist.
Valiku põhimõtted: kohustuslikud ained 48 EAP ja nende läbimise järjekord on määratud tüüpõpingukavaga. Mooduli nõudeid ületavat muusikalugude mahtu võib arvestada õppekava BC mooduli nõuete täitmisel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- tunneb lääne ja eesti muusikakultuuri alusmõisteid, praktikaid ja traditsioone ning oskab neid seostada laiemalt kultuuriloo ja humanitaaria valdkondadega;
- mõistab muusika funktsioneerimist nii ühiskondlikul kui ka indiviidi tasandil;
- suudab iseseisvalt töötada muusikateemalise kirjanduse ja teatmeteostega;
- on ühiskonnas teiste inimeste ja kultuuride suhtes salliv.
Valiku põhimõtted: kohustuslikud ained 48 EAP ja nende läbimise järjekord on määratud tüüpõpingukavaga. Mooduli nõudeid ületavat muusikalugude mahtu võib arvestada õppekava BC mooduli nõuete täitmisel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- tunneb lääne ja eesti muusikakultuuri alusmõisteid, praktikaid ja traditsioone ning oskab neid seostada laiemalt kultuuriloo ja humanitaaria valdkondadega;
- mõistab muusika funktsioneerimist nii ühiskondlikul kui ka indiviidi tasandil;
- suudab iseseisvalt töötada muusikateemalise kirjanduse ja teatmeteostega;
- on ühiskonnas teiste inimeste ja kultuuride suhtes salliv.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX305/2024 | Lääne muusikalugu I | 5 EAP | E |
MTX306/2024 | Lääne muusikalugu II | 5 EAP | E |
MTX600/2024 | Sissejuhatus eesti rahvamuusikasse | 3 EAP | E |
MTX333/2024 | Eesti muusikalugu | 5 EAP | E |
MTX810/2024 | Eesti popmuusikalugu | 3 EAP | E |
MTX771-1/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-2/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-3/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-4/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX802/2024 | Sugu popmuusikas | 3 EAP | A |
JMX411-1/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | A |
JMX411-2/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | E |
MTX334/2024 | Mälutekstid ja biograafiad muusikalookirjutuses | 3 EAP | A |
MTX335/2024 | Modernism ja muusikateater | 3 EAP | A |
MTX336/2024 | Kurt Weill ja 20. sajandi muusikakultuur | 3 EAP | A |
MTX410/2024 | Barokkooper | 3 EAP | A |
MTX411/2024 | Bachi vokaalteosed | 3 EAP | A |
MTX430/2024 | Wagner ja Verdi | 3 EAP | A |
MTX431/2024 | Schönbergi eel ja järel | 3 EAP | A |
MTX432/2024 | Muusikateater ja režii 21. sajandil | 3 EAP | A |
MTX435/2024 | Muusika filmis | 3 EAP | A |
MTX454/2024 | Arvo Pärt: sõna ja muusika | 3 EAP | A |
MTX503/2024 | Eesti kirikumuusika | 3 EAP | A |
MTX711/2024 | Hümnoloogia | 3 EAP | A |
VMX500-1/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
VMX500-2/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
MTX725/2024 | Muusikasotsioloogia | 3 EAP | A |
MTX808/2024 | Maitsetu muusika seminar | 3 EAP | A |
MTX821/2024 | “Muusikalise mõtleja” mõttemaailm | 3 EAP | A |
BB ERIALAGA SEOTUD PRAKTILISED ÕPINGUD
[BB08] Praktilise muusikaõpingud 25 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - arendada üliõpilaste muusikalisi võimeid ja oskusi (muusikalist kuulmist, klaverimängu- ja muusikalise teksti analüüsimise oskusi) ning anda praktilise musitseerimise kogemus.
Valiku põhimõtted: kohustuslikud ained ja nende läbimise järjekord on määratud tüüpõpingukavaga, lisaks tuleb valida moodulist valikaineid.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- suudab lähtuvalt saavutatud muusikateoreetilisest tasemest kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult taas esitada muusikalist teksti;
- on omandanud põhilised mänguoskused klaveril;
- tunneb pärast vastavate valikainete läbimist algtasemel muusikatehnoloogiat ja orkestriinstrumente.
Valiku põhimõtted: kohustuslikud ained ja nende läbimise järjekord on määratud tüüpõpingukavaga, lisaks tuleb valida moodulist valikaineid.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- suudab lähtuvalt saavutatud muusikateoreetilisest tasemest kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult taas esitada muusikalist teksti;
- on omandanud põhilised mänguoskused klaveril;
- tunneb pärast vastavate valikainete läbimist algtasemel muusikatehnoloogiat ja orkestriinstrumente.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTM001-1/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
MTM001-2/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
MTM002-1/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | A |
MTM002-2/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | E |
MTM003-1/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | A |
MTM003-2/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | E |
MTM054-1/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | A |
MTM054-2/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | E |
MTX815/2024 | Sissejuhatus posttonaalse muusika analüüsi | 2 EAP | E |
MTX841/2024 | Polüfoonia vaba stiil | 2 EAP | E |
MTX843/2024 | Vaba stiili polüfoonia praktikum | 2 EAP | A |
MTM205-1/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | A |
MTM205-2/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | E |
MTM210-1/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | A |
MTM210-2/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | E |
MTM215/2024 | Harmoonia III | 2 EAP | E |
MTX855/2024 | Muusikateos ja selle ülesehitus | 3 EAP | E |
MTX860-1/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | A |
MTX860-2/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | E |
MTX866-1/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
MTX866-2/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
MTX650/2024 | Rahvalaulude esituspraktika | 2 EAP | A |
KOE800/2024 | Sissejuhatus muusikatehnoloogiasse | 2 EAP | A |
DGX706-1/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-2/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-3/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-4/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KOE110/2024 | Arvutinotatsioon | 3 EAP | A |
KOE711/2024 | Helirežii alused | 3 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX401-1/2024 | Orkestratsioon ja orkestristiilid | 3 EAP | A |
KOX401-2/2024 | Orkestratsioon ja orkestristiilid | 3 EAP | E |
KOX631-1/2024 | Nüüdismuusika seminar | 2 EAP | A |
KOX631-2/2024 | Nüüdismuusika seminar | 2 EAP | A |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
LAH795-1/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-2/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-3/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-4/2024 | Hääleseade | 2 EAP | E |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
NIX990-1/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX990-2/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
VMX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX620-1/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-2/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-3/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-4/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
BC MUUSIKATEOREETILISED, -AJALOOLISED, PEDAGOOGILISED JA ÜLDÕPINGUD
[BC04] Humanitaarained ja üldõpingud
Mooduli eesmärk: - avardada üliõpilase üldist silmaringi ja humanitaarvaldkonnas orienteerumise võimet, anda ülevaade filosoofia ja kultuuriloo põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
ÜAX400/2024 | Ülikooliõpingud ja töömaailm | 2 EAP | A |
ÜAX100/2024 | Kultuurilugu | 3 EAP | A |
ÜAX001/2024 | Sissejuhatus filosoofiasse | 3 EAP | E |
KOE950/2024 | Digioskused muusikutele | 2 EAP | A |
ÜAX411/2024 | Eneseväljenduskunsti alused | 2 EAP | A |
ÜAX412/2024 | Lavakunsti ABC | 2 EAP | A |
ÜAX702/2024 | Piibel ajaloo ja kultuuri kontekstis | 3 EAP | E |
ÜAK730/2024 | Prantsuse keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAK750/2024 | Vene keele foneetika, transkriptsioon | 2 EAP | A |
ÜAX930/2024 | Maailma usundite võrdlev analüüs | 3 EAP | E |
ÜAK120-1/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK120-2/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | E |
ÜAK130-1/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | A |
ÜAK130-2/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | E |
ÜAK410-1/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | A |
ÜAK410-2/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | E |
ÜAK420-1/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | A |
ÜAK420-2/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | E |
ÜAK310-1/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | A |
ÜAK310-2/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | E |
ÜAK220-1/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | A |
ÜAK220-2/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | E |
ÜAK210-1/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | A |
ÜAK210-2/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | E |
ÜAX301-1/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX301-2/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAK320-1/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | A |
ÜAK320-2/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | E |
ÜAX900/2024 | Kaasaegse kunsti probleeme | 3 EAP | A |
KOE600/2024 | Audiovisuaalkunsti ajalugu | 3 EAP | A |
KOE860/2024 | Sissejuhatus elektroakustilise muusika analüüsi | 3 EAP | E |
JMX411-1/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | A |
JMX411-2/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | E |
PMX401/2024 | Eesti rahvamuusika ajalugu (rahvapillid) | 2 EAP | E |
KOE900-1/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE900-2/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
MAG210/2024 | Muusika ja seadusandlus | 4 EAP | A |
MAG220/2024 | Turundus ja kommunikatsioon | 3 EAP | A |
MAG200/2024 | Sissejuhatus kultuurikorraldusse | 3 EAP | A |
MAG225/2024 | Muusik ja tema profiil | 3 EAP | A |
MAG442/2024 | Kultuuriprojekti juhtimine | 3 EAP | A |
ÜAX600-1/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-2/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-3/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-4/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-5/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-6/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
ÜAK810-1/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | A |
ÜAK810-2/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | E |
ÜAK820-1/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | A |
ÜAK820-2/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | E |
ÜAK627/2024 | Eesti kultuur ja keel välisüliõpilastele | 3 EAP | A |
ÜAK720/2024 | Saksa keele häälduskursus | 2 EAP | A |
KOE510/2024 | Audio programmeerimise keel I | 3 EAP | A |
KOE511/2024 | Audio programmeerimise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK230-1/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | A |
ÜAK230-2/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | E |
KOE135/2024 | Elektroakustilise muusika ajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX230/2024 | Alexanderi tehnika alused | 2 EAP | A |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
KOE826/2024 | 20. sajandi lääne mikrotonaalne muusika | 3 EAP | E |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
ÜAX231/2024 | Alexanderi tehnika I | 1 EAP | A |
MTX825/2024 | Väljendusõpetus | 3 EAP | A |
ÜAX200/2024 | Psühholoogilised oskused muusiku elus | 2 EAP | A |
[BC16] Eriala psühholoogia alused 6 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - anda üliõpilastele põhiteadmised erinevate psühholoogiliste mõtlemiskultuuride ja muusikateraapia kontekstis.
Valiku põhimõtted: kohustuslikud ained 6 EAP, mille läbimise järjekord on määratud tüüpõpingukavaga, ülejäänud ained vabalt valitavad.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- orienteerub õppimis- ja muusikapsühholoogia põhimõistetes ning oskab analüüsida teatud fenomene erinevate psühholoogiliste koolkondade ideedest lähtudes;
- orienteerub muusikateraapia põhimõistetes ja oskab teadmisi algtasemel praktikas rakendada.
Valiku põhimõtted: kohustuslikud ained 6 EAP, mille läbimise järjekord on määratud tüüpõpingukavaga, ülejäänud ained vabalt valitavad.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- orienteerub õppimis- ja muusikapsühholoogia põhimõistetes ning oskab analüüsida teatud fenomene erinevate psühholoogiliste koolkondade ideedest lähtudes;
- orienteerub muusikateraapia põhimõistetes ja oskab teadmisi algtasemel praktikas rakendada.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX726/2024 | Sissejuhatus muusikateraapiasse | 3 EAP | A |
MTX721/2024 | Muusikapsühholoogia | 3 EAP | E |
KMX510/2024 | Suhtlemispsühholoogia | 2 EAP | A |
KMX520/2024 | Loovuspsühholoogia | 2 EAP | A |
ÜAX205/2024 | Arengupsühholoogia | 3 EAP | E |
BD BAKALAUREUSEEKSAM
[BD02] Bakalaureuseeksam 10 EAP (MK õppekavale)
Mooduli eesmärk: - koondada erialaainetes saadud teadmised ühtseks tervikuks iseseisva projekti näol muusikakorralduse, -meedia või -uuringute ja -info valdkonnas.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- suudab teostada iseseisva mahukama praktilise või uurimusliku töö muusikakorralduse, -meedia või -uuringute ja -info valdkonnas, seda teoreetiliselt põhjendada ja sel teemal arutleda;
- vormistab tulemused kirjalikult lõputööks koos viidete ja teoreetilise osaga vastavalt EMTA lõputööde juhendile;
- oskab oma bakalaureusetööd kaitsta suulisel avalikul kaitsmisel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
- suudab teostada iseseisva mahukama praktilise või uurimusliku töö muusikakorralduse, -meedia või -uuringute ja -info valdkonnas, seda teoreetiliselt põhjendada ja sel teemal arutleda;
- vormistab tulemused kirjalikult lõputööks koos viidete ja teoreetilise osaga vastavalt EMTA lõputööde juhendile;
- oskab oma bakalaureusetööd kaitsta suulisel avalikul kaitsmisel.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX112/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
BE VABAAINED
[BE01] Vabaained
Mooduli eesmärk: Vabaained võimaldavad üliõpilasel isiklike eelistuste põhjal oma haridusteed kujundada ning omandada süvendatud teadmisi ja oskusi huvipakkuvates õppevaldkondades. Vabaaineid võib valida EMTA-s või mõnes teises kõrgkoolis õpetatavate ainete hulgast.
Vabaineid valinud ja läbinud üliõpilane:
- oskab rakendada õppeaine kontekstis omandatud teadmisi ja oskusi probleemide lahendamisel ning praktiliste väljakutsete ületamisel.
- suudab seada eesmärke, planeerida aega ja ressursse, ning rakendada erinevaid õppestrateegiaid ja -tehnikaid õppeprotsessi toetamiseks.
- suudab arendada mitmekülgseid oskusi ja pädevusi vabalt valitavate õppeainete kaudu ning valmistuda tõhusalt erinevateks eluvaldkondadeks.
Vabaineid valinud ja läbinud üliõpilane:
- oskab rakendada õppeaine kontekstis omandatud teadmisi ja oskusi probleemide lahendamisel ning praktiliste väljakutsete ületamisel.
- suudab seada eesmärke, planeerida aega ja ressursse, ning rakendada erinevaid õppestrateegiaid ja -tehnikaid õppeprotsessi toetamiseks.
- suudab arendada mitmekülgseid oskusi ja pädevusi vabalt valitavate õppeainete kaudu ning valmistuda tõhusalt erinevateks eluvaldkondadeks.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|