Õppekava kood | 85264 |
Õppekava nimetus | Jazz- ja pärimusmuusika |
Õppekava tase | bakalaureuseõpe (vv alates 01.06.2002) |
Õppekava maht ainepunktides | 180 EAP |
Nominaalne aeg aastates | 3 aastat |
Õppevorm(id) | päevaõpe |
Õppekavagrupp | muusika ja teatrikunst |
Õppetöö keeled | eesti |
Õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled | |
HTM registrisse kandmise kuupäev | 25.06.2009 |
EMTA nõukogus kinnitamise (muudatuse) kuupäev | 15.04.2020 |
Õppe läbiviimise õigus
õppekava kuulub muusika ja teatrikunsti õppekavagruppi, milles on antud õigus õpet läbi viia. Vabariigi Valitsuse 11.07.2019. a määrus nr 62 "Kõrgharidusstandard", lisa 3
Vastuvõtu tingimused
- õppe alustamise tingimused
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
- sisseastumiseksamid
sisseastumiseksam erialas
sisseastumiseksam erialas
Õppekava eesmärgid
- pakkuda eelneva erialase ettevalmistusega üliõpilastele kõrgel rahvusvahelisel tasemel, tänapäeva muusikaelu nõudmistega arvestavat ja loovuse arengule suunatud koolitust jazzmuusika interpretatsiooni või pärimusmuusika alal, mis loob eelduse õpingute jätkamiseks magistriõppes või erialasele tööle suundumiseks;
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava täies mahus läbinud üliõpilane:
1. valdab oma erialainstrumenti, improvisatsiooni, erinevaid muusikastiile ja suudab teostada oma loomingulisi ideid jazz- või pärimusmuusika vallas tasemel, mis on iseloomulik professionaalsuse künnisele jõudnud muusikule;
2. suudab oma tehnilisi oskusi rakendada ansamblimängus, kohaneda erinevate esinemisolukordadega, olla koostöövõimeline ja väljendada oma loomingulisi ideid efektiivselt;
3. omab süsteemset ülevaadet jazz- või pärimusmuusika arenguloost kuni tänapäevani, tunneb muusika struktuure ja põhimõisteid ning on kursis selle kultuurilise ja sotsiaalse taustaga;
4. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
5. omab esmaseid pedagoogilisi pädevusi;
6. on suuteline omandatud teadmisi ja oskusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiai; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
1. valdab oma erialainstrumenti, improvisatsiooni, erinevaid muusikastiile ja suudab teostada oma loomingulisi ideid jazz- või pärimusmuusika vallas tasemel, mis on iseloomulik professionaalsuse künnisele jõudnud muusikule;
2. suudab oma tehnilisi oskusi rakendada ansamblimängus, kohaneda erinevate esinemisolukordadega, olla koostöövõimeline ja väljendada oma loomingulisi ideid efektiivselt;
3. omab süsteemset ülevaadet jazz- või pärimusmuusika arenguloost kuni tänapäevani, tunneb muusika struktuure ja põhimõisteid ning on kursis selle kultuurilise ja sotsiaalse taustaga;
4. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
5. omab esmaseid pedagoogilisi pädevusi;
6. on suuteline omandatud teadmisi ja oskusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiai; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
Õppekava lühikirjeldus
A Eriala 50 EAP
B Erialaga seotud praktilised õpingud 70 EAP
- Täiendavad praktilised õpingud jazzmuusika erialale
- Täiendavad praktilised õpingud pärimusmuusika erialale
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikalugu
- Muusikateooria ja analüüs
- Humanitaarained ja üldõpingud
- Eriala didaktika ja psühholoogia alused
- Pedagoogiline praktika (valikmoodul)
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
E Vabaained 10 EAP
B Erialaga seotud praktilised õpingud 70 EAP
- Täiendavad praktilised õpingud jazzmuusika erialale
- Täiendavad praktilised õpingud pärimusmuusika erialale
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikalugu
- Muusikateooria ja analüüs
- Humanitaarained ja üldõpingud
- Eriala didaktika ja psühholoogia alused
- Pedagoogiline praktika (valikmoodul)
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
E Vabaained 10 EAP
Valikuvõimalused õppekava läbimiseks
Üliõpilane läbib õpingute jooksul tervikuna mooduli A 50 EAP mahus. Moodulitest B läbib üliõpilane õpingute jooksul 70 EAP mahus ained. Moodulitest C läbib üliõpilane õpingute jooksul 40 EAP mahus aineid. Mooduli D läbimine 10 EAP mahus on kohustuslik. Vabaained 10 EAP mahus on õpingute jooksul võimalik valida kogu EMTA ainekataloogi piires või teistest kõrgkoolidest. Muusikakooli õpetaja kõrvaleriala valinud üliõpilasele on kohustus läbida vähemalt 19 EAP mahus aineid moodulitest BC08, BC09.
Lõpetamise tingimused (lõputöö, eksamid)
õppekava täitmine täies mahus (170 EAP): eriala 50 EAP, erialaga seotud praktilised õpingud 70 EAP, teoreetilised, ajaloolised, pedagoogilised ja üldõpingud 40 EAP, vabaained 10 EAP ning bakalaureuseeksami sooritamine (10 EAP)
- diplom
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
- omistatav kraad
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
Õppekava eest vastutav(ad) üksus(ed)
Heliloomingu ning improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakond
Edasiõppimise võimalused
magistriõpe
Kvalifikatsiooni tase
kõrghariduse esimene aste, Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase, Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase
Pääs tööturule
õigus töötada bakalaureusekraadi või vastavat kvalifikatsiooni nõudval ametikohal
Õppekava spetsialiseerumised
Peaerialad:
Jazzmuusika 180 EAP
Spetsialiseerumised:
JM11 jazzmuusika (klahvpillid)
JM12 jazzmuusika (kitarr)
JM13 jazzmuusika (löökpillid)
JM14 jazzmuusika (bass)
JM15 jazzmuusika (laul)
JM16 jazzmuusika (saksofon)
JM17 jazzmuusika (viiul)
JM18 jazzmuusika (trompet)
JM19 jazzmuusika (tromboon)
JM20 jazzmuusika (flööt)
Pärimusmuusika 180 EAP
Spetsialiseerumised:
PM13 pärimusmuusika (Laul/instrument)
Jazzmuusika 180 EAP
Spetsialiseerumised:
JM11 jazzmuusika (klahvpillid)
JM12 jazzmuusika (kitarr)
JM13 jazzmuusika (löökpillid)
JM14 jazzmuusika (bass)
JM15 jazzmuusika (laul)
JM16 jazzmuusika (saksofon)
JM17 jazzmuusika (viiul)
JM18 jazzmuusika (trompet)
JM19 jazzmuusika (tromboon)
JM20 jazzmuusika (flööt)
Pärimusmuusika 180 EAP
Spetsialiseerumised:
PM13 pärimusmuusika (Laul/instrument)
Õppekava struktuur ja õppeained
BA ERIALA
[BA06] Eriala (JM ja PM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada mängutehnilisi (vokaalseid) oskusi ja muusikalise mõtlemise taset ning õppida omandatud oskusi rakendama kontserdi- ja stuudiokeskkonnas.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused loomingulise ja muusikalise potentsiaali arendamiseks ja realiseerimiseks;
2. on erialaistrumendil tehniliselt kompetentne;
3. valdab vabalt improvisatsioonis enamkasutatavaid tehnikaid;
4. suudab luua ja ellu viia oma loomingulised ideed;
5. oskab sõnastada erialaga seotud probleeme ning analüüsida ja hinnata nende lahendamist.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused loomingulise ja muusikalise potentsiaali arendamiseks ja realiseerimiseks;
2. on erialaistrumendil tehniliselt kompetentne;
3. valdab vabalt improvisatsioonis enamkasutatavaid tehnikaid;
4. suudab luua ja ellu viia oma loomingulised ideed;
5. oskab sõnastada erialaga seotud probleeme ning analüüsida ja hinnata nende lahendamist.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
PMX107-2/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
PMX107-3/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
PMX107-4/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
PMX107-5/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
JMX107-1/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
JMX107-2/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
JMX107-3/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
JMX107-4/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
JMX107-5/2024 | Eriala | 10 EAP | E |
PMX107-1/2024 | Eriala | 10 EAP | A |
BB ERIALAGA SEOTUD PRAKTILISED ÕPINGUD
[BB11] Täiendavad praktilised õpingud (JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada erialaseid õpinguid täiendavaid ja toetavaid muusikalisi võimeid ja oskusi (loomingulist mõtlemist, muusikalist kuulmist, klaverimängu, improvisatsiooni jm oskusi).
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on suuteline eristama ja praktikas rakendama jazzmuusikas esinevaid struktuure;
2. on suuteline analüüsima jazzimprovisatsioone ning kasutama omandatud teadmisi enda improvisatsioonides;
3. tunneb ja oskab kasutada erinevate jazz- ja popmuusika stiilide põhilisi rütmimudeleid;
4. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
5. tunneb ja oskab kasutada väiksemas jazzansamblis kasutatavaid arranzheerimismeetodeid;
6. tunneb ja oskab mängida jazzmuusika standardrepertuaari;
7. suudab klaveril esitada eri stiilides jazzmuusikat.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on suuteline eristama ja praktikas rakendama jazzmuusikas esinevaid struktuure;
2. on suuteline analüüsima jazzimprovisatsioone ning kasutama omandatud teadmisi enda improvisatsioonides;
3. tunneb ja oskab kasutada erinevate jazz- ja popmuusika stiilide põhilisi rütmimudeleid;
4. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
5. tunneb ja oskab kasutada väiksemas jazzansamblis kasutatavaid arranzheerimismeetodeid;
6. tunneb ja oskab mängida jazzmuusika standardrepertuaari;
7. suudab klaveril esitada eri stiilides jazzmuusikat.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
JMX101-1/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-2/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-3/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-4/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | E |
JMX109-1/2024 | Rütmika valikkursus edasijõudnutele | 2 EAP | A |
JMX109-2/2024 | Rütmika valikkursus edasijõudnutele | 2 EAP | E |
JMX120-1/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | A |
JMX120-2/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | E |
JMX130-1/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | A |
JMX130-2/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | E |
JMX140/2024 | Jazzrepertuaar | 2 EAP | E |
JMX150-1/2024 | Fraasi kujundamine jazzmuusikas | 2 EAP | A |
JMX150-2/2024 | Fraasi kujundamine jazzmuusikas | 2 EAP | E |
JMX201-1/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-2/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-3/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-4/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-5/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-6/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX211-1/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-2/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-3/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-4/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-5/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-6/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX601-1/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-2/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-3/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-4/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ811-1/2024 | Klaver B | 2 EAP | A |
KLÜ811-2/2024 | Klaver B | 2 EAP | E |
KLÜ812-1/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLÜ812-2/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KOE711/2024 | Helirežii alused | 3 EAP | A |
KOE800/2024 | Sissejuhatus muusikatehnoloogiasse | 2 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX600/2024 | Arranžeerimine | 2 EAP | A |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
NIX230/2024 | Sissejuhatus 21. saj. kammermuusikasse | 3 EAP | A |
NIX232-1/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-2/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-3/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-4/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX610-1/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-2/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-3/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-4/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-5/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-6/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
PMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KOE815/2024 | Live-helindamine | 2 EAP | A |
[BB23] Täiendavad praktilised õpingud (PM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: täiendada erialaga seotud teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb eesti rahvapillide eri liigituspõhimõtteid ja on võimeline paigutama neid üldisesse traditsiooniliste instrumentide ajalukku;
2. on võimeline analüüsima eesti vanemat pärimusmuusikat ja teiste rahvaste muusikat neile omastes kultuurikontekstides;
3. oskab noodistada ja analüüsida eesti vanemat pärimusmuusikat ning kasutada sellealaseid teoreetilisi teadmisi oma pillimängus;
4. on omandanud süsteemsed pärimusmuusika-alased baasteadmised;
5. orienteerub iseseisvalt pärimusmuusika-alastes arhiivimaterjalides;
6. on kursis elementaarsete tänapäevaste kompositsioonimeetoditega;
7. on võimeline oma muusikalisi ideid korrektselt noodis vormistama ning looma esituskõlblikku originaalloomingut ja seadeid erinevatele koosseisudele.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb eesti rahvapillide eri liigituspõhimõtteid ja on võimeline paigutama neid üldisesse traditsiooniliste instrumentide ajalukku;
2. on võimeline analüüsima eesti vanemat pärimusmuusikat ja teiste rahvaste muusikat neile omastes kultuurikontekstides;
3. oskab noodistada ja analüüsida eesti vanemat pärimusmuusikat ning kasutada sellealaseid teoreetilisi teadmisi oma pillimängus;
4. on omandanud süsteemsed pärimusmuusika-alased baasteadmised;
5. orienteerub iseseisvalt pärimusmuusika-alastes arhiivimaterjalides;
6. on kursis elementaarsete tänapäevaste kompositsioonimeetoditega;
7. on võimeline oma muusikalisi ideid korrektselt noodis vormistama ning looma esituskõlblikku originaalloomingut ja seadeid erinevatele koosseisudele.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX650/2024 | Rahvalaulude esituspraktika | 2 EAP | A |
MTX750/2024 | Muuseumipraktika | 3 EAP | A |
KOX843-1/2024 | Pärimusmuusika looming | 2 EAP | A |
KOX843-2/2024 | Pärimusmuusika looming | 2 EAP | E |
KOX843-3/2024 | Pärimusmuusika looming | 2 EAP | A |
KOX843-4/2024 | Pärimusmuusika looming | 2 EAP | E |
PMX103-1/2024 | Pärimustants | 2 EAP | A |
PMX103-2/2024 | Pärimustants | 2 EAP | A |
PMX103-3/2024 | Pärimustants | 2 EAP | A |
PMX103-4/2024 | Pärimustants | 2 EAP | E |
PMX202-1/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
PMX202-2/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
PMX202-3/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
PMX202-4/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
PMX202-5/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
PMX211-1/2024 | Pärimusmuusika tundmine ja lavapraktika | 2 EAP | A |
PMX211-2/2024 | Pärimusmuusika tundmine ja lavapraktika | 2 EAP | A |
PMX211-3/2024 | Pärimusmuusika tundmine ja lavapraktika | 2 EAP | A |
PMX211-4/2024 | Pärimusmuusika tundmine ja lavapraktika | 2 EAP | A |
PMX505-1/2024 | Rahvapillimuusika noodistamine | 2 EAP | A |
PMX505-2/2024 | Rahvapillimuusika noodistamine | 2 EAP | A |
PMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX200-1/2024 | Pärimusmuusika lauluansambel | 2 EAP | A |
PMX200-2/2024 | Pärimusmuusika lauluansambel | 2 EAP | A |
PMX200-3/2024 | Pärimusmuusika lauluansambel | 2 EAP | A |
PMX200-4/2024 | Pärimusmuusika lauluansambel | 2 EAP | A |
PMX207-1/2024 | Pärimusmuusika koosmäng | 2 EAP | A |
PMX207-2/2024 | Pärimusmuusika koosmäng | 2 EAP | A |
PMX207-3/2024 | Pärimusmuusika koosmäng | 2 EAP | A |
PMX207-4/2024 | Pärimusmuusika koosmäng | 2 EAP | A |
PMX207-5/2024 | Pärimusmuusika koosmäng | 2 EAP | A |
PMX200-5/2024 | Pärimusmuusika lauluansambel | 2 EAP | A |
PMX200-6/2024 | Pärimusmuusika lauluansambel | 2 EAP | A |
PMX204/2024 | Ladina-Ameerika rahvamuusika stiilid ja žanrid | 4 EAP | A |
BC MUUSIKATEOREETILISED, -AJALOOLISED, PEDAGOOGILISED JA ÜLDÕPINGUD
[BC01] Muusikalugu (MI, MT, IP, MP, HE, JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda süvendatud ülevaade Lääne-Euroopa muusikakultuurist ning selle põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. tunneb ja mõistab lääne muusikakultuuri ning eesti rahvamuusika alusmõisteid ning stiiliajaloo raamistikku;
2. tunneb 10.-21. sajandi muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid;
3. omab ülevaadet olulisemate heliloojate loomelaadist ja tähtsamatest teostest;
4. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga;
5. mõistab muusikaloo põhijooni ja oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
6. tunneb ja mõistab klassikalise muusika tähtsamaid vorme ja žanre (muusikalisi elemente ja struktuure) ning nende seoseid.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. tunneb ja mõistab lääne muusikakultuuri ning eesti rahvamuusika alusmõisteid ning stiiliajaloo raamistikku;
2. tunneb 10.-21. sajandi muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid;
3. omab ülevaadet olulisemate heliloojate loomelaadist ja tähtsamatest teostest;
4. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga;
5. mõistab muusikaloo põhijooni ja oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
6. tunneb ja mõistab klassikalise muusika tähtsamaid vorme ja žanre (muusikalisi elemente ja struktuure) ning nende seoseid.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX305/2024 | Lääne muusikalugu I | 5 EAP | E |
MTX306/2024 | Lääne muusikalugu II | 5 EAP | E |
MTX333/2024 | Eesti muusikalugu | 5 EAP | E |
MTX802/2024 | Sugu popmuusikas | 3 EAP | A |
MTX411/2024 | Bachi vokaalteosed | 3 EAP | A |
MTX430/2024 | Wagner ja Verdi | 3 EAP | A |
MTX914/2024 | Maailma muusikakultuurid | 3 EAP | A |
MTX503/2024 | Eesti kirikumuusika | 3 EAP | A |
MTX334/2024 | Mälutekstid ja biograafiad muusikalookirjutuses | 3 EAP | A |
MTX336/2024 | Kurt Weill ja 20. sajandi muusikakultuur | 3 EAP | A |
MTX410/2024 | Barokkooper | 3 EAP | A |
MTX435/2024 | Muusika filmis | 3 EAP | A |
MTX620/2024 | Etnomusikoloogia alused | 3 EAP | A |
MTX803/2024 | Sissejuhatus popmuusikauuringutesse | 3 EAP | A |
MTX307/2024 | Ülevaade Lääne muusikast | 5 EAP | E |
MTX600/2024 | Sissejuhatus eesti rahvamuusikasse | 3 EAP | E |
MTX711/2024 | Hümnoloogia | 3 EAP | A |
MTX810/2024 | Eesti popmuusikalugu | 3 EAP | E |
MTX830/2024 | Teksti sisse minek | 3 EAP | A |
MTX335/2024 | Modernism ja muusikateater | 3 EAP | A |
MTX454/2024 | Arvo Pärt: sõna ja muusika | 3 EAP | A |
MTX771-1/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-2/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-3/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-4/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
VMX500-1/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
VMX500-2/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
[BC03] Muusikateooria ja analüüs (MI, MT, IP, MP, JM, HE õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilase muusikalist analüüsivõimet, mis sellisena on eduka muusikaga tegelemise eelduseks.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. orienteerub erinevates muusikastiilides, tunneb üldjoontes erinevates stiilides teoste aluseks olevaid kompositsioonitehnikaid;
3. oskab muusika analüüsimisel kasutada ja rakendada olulisemaid muusikateoreetilisi mõisteid;
4. on võimeline kasutama muusikateooriaalast kirjandust, sh kasutades kohaseid infotehnoloogilisi meetodeid ja vahendeid;
5. on võimeline komponeerima tonaalsel harmoonial põhinevaid muusikalõike, on võimeline komponeerima polüfoonilises faktuuris (sh fuugat), kui see on asjakohane;
6. on võimeline teoreetiliselt kirjeldama klassikalise harmoonia, kontrapunkti ja vormiõpetuse aluseid.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. orienteerub erinevates muusikastiilides, tunneb üldjoontes erinevates stiilides teoste aluseks olevaid kompositsioonitehnikaid;
3. oskab muusika analüüsimisel kasutada ja rakendada olulisemaid muusikateoreetilisi mõisteid;
4. on võimeline kasutama muusikateooriaalast kirjandust, sh kasutades kohaseid infotehnoloogilisi meetodeid ja vahendeid;
5. on võimeline komponeerima tonaalsel harmoonial põhinevaid muusikalõike, on võimeline komponeerima polüfoonilises faktuuris (sh fuugat), kui see on asjakohane;
6. on võimeline teoreetiliselt kirjeldama klassikalise harmoonia, kontrapunkti ja vormiõpetuse aluseid.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTM215/2024 | Harmoonia III | 2 EAP | E |
MTX841/2024 | Polüfoonia vaba stiil | 2 EAP | E |
MTX860-1/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | A |
MTX860-2/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | E |
MTX815/2024 | Sissejuhatus posttonaalse muusika analüüsi | 2 EAP | E |
MTX843/2024 | Vaba stiili polüfoonia praktikum | 2 EAP | A |
MTX831/2024 | Polüfoonia range stiil | 3 EAP | E |
MTM210-1/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | A |
MTM210-2/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | E |
MTM205-1/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | A |
MTM205-2/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | E |
MTX855/2024 | Muusikateos ja selle ülesehitus | 3 EAP | E |
MTX814-1/2024 | Stiilide harmoonia | 3 EAP | A |
MTX814-2/2024 | Stiilide harmoonia | 3 EAP | E |
MTX866-1/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
MTX866-2/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
JMX110-1/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-2/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX110-3/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-4/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
PMX504-1/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
PMX504-2/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
PMX504-3/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
PMX504-4/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
[BC04] Humanitaarained ja üldõpingud
Mooduli eesmärk: - avardada üliõpilase üldist silmaringi ja humanitaarvaldkonnas orienteerumise võimet, anda ülevaade filosoofia ja kultuuriloo põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
ÜAX400/2024 | Ülikooliõpingud ja töömaailm | 2 EAP | A |
ÜAX100/2024 | Kultuurilugu | 3 EAP | A |
ÜAX001/2024 | Sissejuhatus filosoofiasse | 3 EAP | E |
KOE950/2024 | Digioskused muusikutele | 2 EAP | A |
ÜAX411/2024 | Eneseväljenduskunsti alused | 2 EAP | A |
ÜAX412/2024 | Lavakunsti ABC | 2 EAP | A |
ÜAX702/2024 | Piibel ajaloo ja kultuuri kontekstis | 3 EAP | E |
ÜAK730/2024 | Prantsuse keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAK750/2024 | Vene keele foneetika, transkriptsioon | 2 EAP | A |
ÜAX930/2024 | Maailma usundite võrdlev analüüs | 3 EAP | E |
ÜAK120-1/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK120-2/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | E |
ÜAK130-1/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | A |
ÜAK130-2/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | E |
ÜAK410-1/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | A |
ÜAK410-2/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | E |
ÜAK420-1/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | A |
ÜAK420-2/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | E |
ÜAK310-1/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | A |
ÜAK310-2/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | E |
ÜAK220-1/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | A |
ÜAK220-2/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | E |
ÜAK210-1/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | A |
ÜAK210-2/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | E |
ÜAX301-1/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX301-2/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAK320-1/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | A |
ÜAK320-2/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | E |
ÜAX900/2024 | Kaasaegse kunsti probleeme | 3 EAP | A |
KOE600/2024 | Audiovisuaalkunsti ajalugu | 3 EAP | A |
KOE860/2024 | Sissejuhatus elektroakustilise muusika analüüsi | 3 EAP | E |
JMX411-1/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | A |
JMX411-2/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | E |
PMX401/2024 | Eesti rahvamuusika ajalugu (rahvapillid) | 2 EAP | E |
KOE900-1/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE900-2/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
MAG210/2024 | Muusika ja seadusandlus | 4 EAP | A |
MAG220/2024 | Turundus ja kommunikatsioon | 3 EAP | A |
MAG200/2024 | Sissejuhatus kultuurikorraldusse | 3 EAP | A |
MAG225/2024 | Muusik ja tema profiil | 3 EAP | A |
MAG442/2024 | Kultuuriprojekti juhtimine | 3 EAP | A |
ÜAX600-1/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-2/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-3/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-4/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-5/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-6/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
ÜAK810-1/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | A |
ÜAK810-2/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | E |
ÜAK820-1/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | A |
ÜAK820-2/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | E |
ÜAK627/2024 | Eesti kultuur ja keel välisüliõpilastele | 3 EAP | A |
ÜAK720/2024 | Saksa keele häälduskursus | 2 EAP | A |
KOE510/2024 | Audio programmeerimise keel I | 3 EAP | A |
KOE511/2024 | Audio programmeerimise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK230-1/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | A |
ÜAK230-2/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | E |
KOE135/2024 | Elektroakustilise muusika ajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX230/2024 | Alexanderi tehnika alused | 2 EAP | A |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
KOE826/2024 | 20. sajandi lääne mikrotonaalne muusika | 3 EAP | E |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
ÜAX231/2024 | Alexanderi tehnika I | 1 EAP | A |
MTX825/2024 | Väljendusõpetus | 3 EAP | A |
ÜAX200/2024 | Psühholoogilised oskused muusiku elus | 2 EAP | A |
[BC08] Eriala didaktika (JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda esmased teadmised jazzmuusika ajaloost ja erialainstrumendi õpetamise metoodikast
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. omab ülevaadet jazzmuusika tekkimisest ning arenguloost kuni tänapäevani;
2. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
3. orienteerub erinevates metoodikates ja vastava valdkonna õppematerjalides;
4. on võimeline iseseisvalt koostama harjutusi ja ülesandeid;
5. oskab käsitleda spetsiifilisi teemasid laiemas kontekstis.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. omab ülevaadet jazzmuusika tekkimisest ning arenguloost kuni tänapäevani;
2. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
3. orienteerub erinevates metoodikates ja vastava valdkonna õppematerjalides;
4. on võimeline iseseisvalt koostama harjutusi ja ülesandeid;
5. oskab käsitleda spetsiifilisi teemasid laiemas kontekstis.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX721/2024 | Muusikapsühholoogia | 3 EAP | E |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX402/2024 | Jazzmuusika didaktika | 3 EAP | A |
KMX510/2024 | Suhtlemispsühholoogia | 2 EAP | A |
KMX520/2024 | Loovuspsühholoogia | 2 EAP | A |
PEX590/2024 | Pillimängu ergonoomika I | 2 EAP | A |
PEX591/2024 | Pillimängu ergonoomika II | 2 EAP | A |
PEX600-1/2024 | Pillimängu didaktika | 3 EAP | A |
PEX600-2/2024 | Pillimängu didaktika | 3 EAP | E |
ÜAX205/2024 | Arengupsühholoogia | 3 EAP | E |
ÜAX230/2024 | Alexanderi tehnika alused | 2 EAP | A |
ÜAX231/2024 | Alexanderi tehnika I | 1 EAP | A |
[BC09] Pedagoogiline praktika (MI, JM, MT, HE õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda üliõpilasele esmased praktilised kogemused muusikakooli õpetajana töötamiseks.
Mooduli õpiväljundid. Mooduli läbinud üliõpilane:
1. oskab didaktilisest vaatepunktist analüüsida kogenud muusikakooli õpetajate tunde;
2. oskab analüüsida ja lahendada praktilises õppetöös esinevaid probleeme;
3. rakendab õigeid metoodilisi võtteid õpilaste oskuste arendamiseks;
4. oskab praktiliselt rakendada didaktika ja psühholoogia loengutes omandatut.
Mooduli õpiväljundid. Mooduli läbinud üliõpilane:
1. oskab didaktilisest vaatepunktist analüüsida kogenud muusikakooli õpetajate tunde;
2. oskab analüüsida ja lahendada praktilises õppetöös esinevaid probleeme;
3. rakendab õigeid metoodilisi võtteid õpilaste oskuste arendamiseks;
4. oskab praktiliselt rakendada didaktika ja psühholoogia loengutes omandatut.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
PEX806-1/2024 | Pedagoogiline praktika | 2 EAP | A |
PEX806-2/2024 | Pedagoogiline praktika | 2 EAP | A |
BD BAKALAUREUSEEKSAM
[BD06] Bakalaureuseeksam (JM ja PM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: Instrumendi valdamise, ansamblimängu tehnika ja muusikalise väljendusoskuse arendamine, bakalaureuseeksami kava omandamine ja esitusküpseks viimistlemine.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. oskab isikupäraselt kujundada repertuaari;
2. suudab kunstiliselt veenvalt ja tehniliselt ladusalt esitada bakalaureuseeksami kontserdi kava;
3. tunneb olulisi stiile ja nende väljendusvahendeid;
4. valdab lavalise esinemise eetikat.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. oskab isikupäraselt kujundada repertuaari;
2. suudab kunstiliselt veenvalt ja tehniliselt ladusalt esitada bakalaureuseeksami kontserdi kava;
3. tunneb olulisi stiile ja nende väljendusvahendeid;
4. valdab lavalise esinemise eetikat.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
JMX108/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
PMX007/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
BE VABAAINED