Õppekava kood | 85263 |
Õppekava nimetus | Interpretatsioonipedagoogika |
Õppekava tase | bakalaureuseõpe (vv alates 01.06.2002) |
Õppekava maht ainepunktides | 180 EAP |
Nominaalne aeg aastates | 3 aastat |
Õppevorm(id) | päevaõpe |
Õppekavagrupp | muusika ja teatrikunst |
Õppetöö keeled | eesti |
Õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled | |
HTM registrisse kandmise kuupäev | 25.06.2009 |
EMTA nõukogus kinnitamise (muudatuse) kuupäev | 18.03.2009, 18.03.2015, 21.04.2021 |
Õppe läbiviimise õigus
õppekava kuulub muusika ja teatrikunsti õppekavagruppi, milles on antud õigus õpet läbi viia. Vabariigi Valitsuse 11.07.2019. a määrus nr 62 "Kõrgharidusstandard", lisa 3
Vastuvõtu tingimused
- õppe alustamise tingimused
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
- sisseastumiseksamid
sisseastumiseksam erialas (A. Erialainstrument, B. Kollokvium) ja muusikateoorias
sisseastumiseksam erialas (A. Erialainstrument, B. Kollokvium) ja muusikateoorias
Õppekava eesmärgid
- pakkuda eelneva erialase ettevalmistusega üliõpilastele kõrgel rahvusvahelisel tasemel, tänapäeva muusikaelu nõudmistega arvestavat ja loovuse arengule suunatud koolitust kasvatusteaduse ja pillimängu didaktika alal, mis loob eelduse õpingute jätkamiseks magistriõppes;
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava täies mahus läbinud üliõpilane:
1. suudab oma erialainstrumendil esitada erinevate ajastute muusikat, sealhulgas keskmise raskusastmega pedagoogilist repertuaari;
2. omab pilliõpetaja tööks vajalikku esmast pedagoogilist pädevust;
3. suudab suunata ja reflekteerida nii iseenda kui ka õpilaste muusikalist arengut ja muusika vahendusel inimese kui terviku arengut;
4. omab süsteemset ülevaadet muusikaloost, muusikalistest struktuuridest ja mõistetest ning aktuaalsetest probleemidest;
5. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
6. on suuteline omandatud teadmisi, oskusi ja saadud kogemusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
1. suudab oma erialainstrumendil esitada erinevate ajastute muusikat, sealhulgas keskmise raskusastmega pedagoogilist repertuaari;
2. omab pilliõpetaja tööks vajalikku esmast pedagoogilist pädevust;
3. suudab suunata ja reflekteerida nii iseenda kui ka õpilaste muusikalist arengut ja muusika vahendusel inimese kui terviku arengut;
4. omab süsteemset ülevaadet muusikaloost, muusikalistest struktuuridest ja mõistetest ning aktuaalsetest probleemidest;
5. suudab orienteeruda humanitaaria valdkonnas ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
6. on suuteline omandatud teadmisi, oskusi ja saadud kogemusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvaid probleeme suuliselt ja kirjalikult selgitama ning osalema erialastes aruteludes;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
Õppekava lühikirjeldus
Õppekava koosneb järgmistest põhiosadest ja moodulitest:
A Erialased õpingud 100 EAP
- Erialased õpingud
- Eriala didaktika
- Haridusteadus ja psühholoogia
B Erialaga seotud praktilised õpingud 30-40 EAP
- Kammermuusika
- Täiendavad praktilised õpingud
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikalugu
- Muusikateooria ja analüüs
- Humanitaarained ja üldõpingud
D Bakalaureuseeksam 10 EAP.
A Erialased õpingud 100 EAP
- Erialased õpingud
- Eriala didaktika
- Haridusteadus ja psühholoogia
B Erialaga seotud praktilised õpingud 30-40 EAP
- Kammermuusika
- Täiendavad praktilised õpingud
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikalugu
- Muusikateooria ja analüüs
- Humanitaarained ja üldõpingud
D Bakalaureuseeksam 10 EAP.
Valikuvõimalused õppekava läbimiseks
Üliõpilane läbib õpingute jooksul moodulitest A 100 EAP mahus aineid. Moodulitest B läbib üliõpilane õpingute jooksul 30-40 EAP mahus aineid. Moodulitest C läbib üliõpilane õpingute jooksul ained 40 EAP mahus. Mooduli D läbimine 10 EAP mahus on kohustuslik.
Lõpetamise tingimused (lõputöö, eksamid)
õppekava täitmine täies mahus 170 EAP (erialased õpingud 100 EAP, praktilised muusikaõpingud 30-40 EAP, muusikateoreetilised, -ajaloolised ja üldõpingud 40 EAP) ning bakalaureuseeksami sooritamine 10 EAP
- diplom
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
Bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
- omistatav kraad
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
Õppekava eest vastutav(ad) üksus(ed)
Muusikateaduse, -pedagoogika ja kultuurikorralduse osakond
Edasiõppimise võimalused
magistriõpe
Kvalifikatsiooni tase
kõrghariduse esimene aste, Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase, Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase
Pääs tööturule
õigus töötada bakalaureusekraadi või vastavat kvalifikatsiooni nõudval ametikohal
Õppekava spetsialiseerumised
Peaeriala: Interpretatsioonipedagoogika
Spetsialiseerumised:
IP11 instrumendiõpetaja (akordion)
IP12 instrumendiõpetaja (kannel)
IP13 instrumendiõpetaja (klaver)
IP15 instrumendiõpetaja (klavessiin)
IP20 instrumendiõpetaja (viiul)
IP21 instrumendiõpetaja (altviiul)
IP22 instrumendiõpetaja (tšello)
IP23 instrumendiõpetaja (kitarr)
IP40 instrumendiõpetaja (flööt
IP41 instrumendiõpetaja (oboe)
IP42 instrumendiõpetaja (klarnet)
IP43 instrumendiõpetaja (fagott)
IP44 instrumendiõpetaja (saksofon)
IP45 instrumendiõpetaja (metsasarv)
IP46 instrumendiõpetaja (trompet)
IP47 instrumendiõpetaja (tromboon)
IP48 instrumendiõpetaja (plokkflööt)
IP49 Interpretatsioonipedagoogika (löökpill)
IP50 Interpretatsioonipedagoogika (jazzmuusika)
Spetsialiseerumised:
IP11 instrumendiõpetaja (akordion)
IP12 instrumendiõpetaja (kannel)
IP13 instrumendiõpetaja (klaver)
IP15 instrumendiõpetaja (klavessiin)
IP20 instrumendiõpetaja (viiul)
IP21 instrumendiõpetaja (altviiul)
IP22 instrumendiõpetaja (tšello)
IP23 instrumendiõpetaja (kitarr)
IP40 instrumendiõpetaja (flööt
IP41 instrumendiõpetaja (oboe)
IP42 instrumendiõpetaja (klarnet)
IP43 instrumendiõpetaja (fagott)
IP44 instrumendiõpetaja (saksofon)
IP45 instrumendiõpetaja (metsasarv)
IP46 instrumendiõpetaja (trompet)
IP47 instrumendiõpetaja (tromboon)
IP48 instrumendiõpetaja (plokkflööt)
IP49 Interpretatsioonipedagoogika (löökpill)
IP50 Interpretatsioonipedagoogika (jazzmuusika)
Õppekava struktuur ja õppeained
BA ERIALA
[BA03] Erialased õpingud (IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilase muusikalist mõtlemist, erialainstrumendi valdamist ja praktilisi õpetamisoskusi ning toetada laiemalt üliõpilase kujunemist professionaalseks pilliõpetajaks.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab oma erialainstrumendil esitada erinevate ajastute muusikat, sealhulgas keskmise raskusastmega pedagoogilist repertuaari;
2. tunneb ja valdab erinevaid muusika- ning interpretatsioonistiile;
3. suudab iseseisvalt erinevaid meetodeid kasutades töötada algaja õpilasega;
4. suudab suunata ja reflekteerida nii iseenda kui ka õpilase muusikalist arengut;
5. oskab sõnastada ning analüüsida eriala ja mängitava repertuaariga seotud probleeme;
6. tunneb põhjalikult valdkonna arengusuundi, aktuaalseid probleeme ja orienteerub uuendustes;
7. oskab analüüsida oma erialalist tegevust, selle rolli ja tagajärgi ühiskonnas.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab oma erialainstrumendil esitada erinevate ajastute muusikat, sealhulgas keskmise raskusastmega pedagoogilist repertuaari;
2. tunneb ja valdab erinevaid muusika- ning interpretatsioonistiile;
3. suudab iseseisvalt erinevaid meetodeid kasutades töötada algaja õpilasega;
4. suudab suunata ja reflekteerida nii iseenda kui ka õpilase muusikalist arengut;
5. oskab sõnastada ning analüüsida eriala ja mängitava repertuaariga seotud probleeme;
6. tunneb põhjalikult valdkonna arengusuundi, aktuaalseid probleeme ja orienteerub uuendustes;
7. oskab analüüsida oma erialalist tegevust, selle rolli ja tagajärgi ühiskonnas.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
PEX103-1/2024 | Erialainstrument | 10 EAP | A |
PEX103-2/2024 | Erialainstrument | 10 EAP | E |
PEX103-3/2024 | Erialainstrument | 10 EAP | E |
PEX103-4/2024 | Erialainstrument | 10 EAP | E |
PEX103-5/2024 | Erialainstrument | 10 EAP | E |
PEX805-1/2024 | Pedagoogiline praktika | 3 EAP | A |
PEX805-2/2024 | Pedagoogiline praktika | 3 EAP | A |
PEX805-3/2024 | Pedagoogiline praktika | 3 EAP | A |
PEX805-4/2024 | Pedagoogiline praktika | 3 EAP | A |
MTX820-1/2024 | Sissejuhatus muusikauuringutesse | 3 EAP | E |
MTX820-2/2024 | Sissejuhatus muusikauuringutesse | 3 EAP | E |
[BA07] Eriala didaktika (IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda üliõpilastele põhiteadmised oma eriala ja selle pedagoogika ajaloost ning tänapäevastest õpetamismeetoditest.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb oma eriala didaktika teoreetilisi koolkondi, arengusuundi ja aktuaalseid probleeme;
2. omab süsteemset ülevaadet oma eriala mängutehnilistest vahenditest ning nende õpetamisega kaasnevatest pedagoogilistest probleemidest;
3. omab süsteemset ülevaadet oma eriala ajaloost ja repertuaarist, sh pedagoogilisest repertuaarist;
4. oskab näha oma erialaga seonduvaid probleeme arenguprotsessis;
5. tunneb põhimõtteid kuidas määrata õpilase muusikalisi võimeid ja motivatsiooni, - planeerida õpet lühi- ja pikaajalises perspektiivis võttes arvesse muusikahariduslikke erivajadusi, - anda adekvaatset tagasisidet kasutades sobilikke hindamismeetodeid, - reflekteerida ja korrigeerida oma kutsetegevust koostöös kolleegidega;
6. omab ülevaadet erialavaldkonnaga seotud olulisematest õigusaktidest ja seostest töömaailmaga;
7. omab süvendatud psühholoogiaalaseid teadmisi loovuse-, muusika- ja pedagoogilise suhtlusega seotud valdkondades kasutamaks neid õppimise toetamisel, sobiva õpikeskkonna loomisel ja avalikel esinemistel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb oma eriala didaktika teoreetilisi koolkondi, arengusuundi ja aktuaalseid probleeme;
2. omab süsteemset ülevaadet oma eriala mängutehnilistest vahenditest ning nende õpetamisega kaasnevatest pedagoogilistest probleemidest;
3. omab süsteemset ülevaadet oma eriala ajaloost ja repertuaarist, sh pedagoogilisest repertuaarist;
4. oskab näha oma erialaga seonduvaid probleeme arenguprotsessis;
5. tunneb põhimõtteid kuidas määrata õpilase muusikalisi võimeid ja motivatsiooni, - planeerida õpet lühi- ja pikaajalises perspektiivis võttes arvesse muusikahariduslikke erivajadusi, - anda adekvaatset tagasisidet kasutades sobilikke hindamismeetodeid, - reflekteerida ja korrigeerida oma kutsetegevust koostöös kolleegidega;
6. omab ülevaadet erialavaldkonnaga seotud olulisematest õigusaktidest ja seostest töömaailmaga;
7. omab süvendatud psühholoogiaalaseid teadmisi loovuse-, muusika- ja pedagoogilise suhtlusega seotud valdkondades kasutamaks neid õppimise toetamisel, sobiva õpikeskkonna loomisel ja avalikel esinemistel.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
PEX590/2024 | Pillimängu ergonoomika I | 2 EAP | A |
PEX601/2024 | Viiulimängu didaktika süvakursus | 3 EAP | A |
ÜAX231/2024 | Alexanderi tehnika I | 1 EAP | A |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
KMX300-1/2024 | C.Orffi pedagoogika | 2 EAP | A |
KMX300-2/2024 | C.Orffi pedagoogika | 2 EAP | A |
KMX320-1/2024 | Z.Kodály metoodika ja relatiivne solfedžo | 2 EAP | A |
KMX320-2/2024 | Z.Kodály metoodika ja relatiivne solfedžo | 2 EAP | A |
PEX600-1/2024 | Pillimängu didaktika | 3 EAP | A |
PEX600-2/2024 | Pillimängu didaktika | 3 EAP | E |
PEX610-1/2024 | Eriala ajalugu | 3 EAP | A |
PEX610-2/2024 | Eriala ajalugu | 3 EAP | E |
PEX591/2024 | Pillimängu ergonoomika II | 2 EAP | A |
[BA11] Haridusteadus ja psühholoogia (MP, IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärgiks on õppida tundma ning mõistma inimest kui sellist ja teda ümbritsevat tegelikkust erinevate kasvatusteaduslike ning psühholoogiliste mõtlemiskultuuride kontekstis.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb peamisi arenguteooriaid ning arengu ja õppimisega seotud mõisteid;
2. orienteerub arengut mõjutavates tegurites, on võimeline identifitseerima arenguprobleeme;
3. teab haridusteaduste kujunemislugu ja sellega seotud olulisemaid teadlasi-praktikuid;
4. tunneb õppe- ja kasvatusprotsessiga seonduvaid uurimisvaldkondi;
5. teab didaktika põhikomponente ja printsiipe ning nende rakendusvõimalusi õppetöös;
6. orienteerub Euroopa riikide hariduskorralduses ning oskab leida vastavat informatsiooni;
7. tunneb olulisemaid suhtlemispsühholoogia mõisteid ning oskab kasutada vastavaid põhimõtteid nii igapäevases kui pedagoogilises suhtlemises.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb peamisi arenguteooriaid ning arengu ja õppimisega seotud mõisteid;
2. orienteerub arengut mõjutavates tegurites, on võimeline identifitseerima arenguprobleeme;
3. teab haridusteaduste kujunemislugu ja sellega seotud olulisemaid teadlasi-praktikuid;
4. tunneb õppe- ja kasvatusprotsessiga seonduvaid uurimisvaldkondi;
5. teab didaktika põhikomponente ja printsiipe ning nende rakendusvõimalusi õppetöös;
6. orienteerub Euroopa riikide hariduskorralduses ning oskab leida vastavat informatsiooni;
7. tunneb olulisemaid suhtlemispsühholoogia mõisteid ning oskab kasutada vastavaid põhimõtteid nii igapäevases kui pedagoogilises suhtlemises.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KMX040/2024 | Muusikakasvatuse seminar | 3 EAP | A |
MTX721/2024 | Muusikapsühholoogia | 3 EAP | E |
KMX029/2024 | Haridusteadused ja ülddidaktika | 4 EAP | E |
KMX520/2024 | Loovuspsühholoogia | 2 EAP | A |
KMX510/2024 | Suhtlemispsühholoogia | 2 EAP | A |
ÜAX205/2024 | Arengupsühholoogia | 3 EAP | E |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
BB ERIALAGA SEOTUD PRAKTILISED ÕPINGUD
[BB01] Kammermuusika (MI, IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda esmased oskused iseseisvaks- ja koostööks ansamblistina ja instrumentalistide saatjana, arendada üliõpilastes eneseanalüüsi- ja kriitika oskust, arendada oskust õppida teistelt.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused koosmusitseerimiseks erineva koosseisuga ansamblites;
2. suudab esitada erinevate muusikastiilide ja -ajastute repertuaari;
3. tunnetab partneri(te) intensiivsust, on omandanud teadmised ning kogemuse teiste üliõpilaste juhendamiseks, väärtustab ja oskab kasutada meeskonnatöö põhimõtteid;
4. oskab analüüsida faktuuri;
5. valitseb kõla ja oskab reageerida kaasmuusikute impulssidele.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on omandanud teadmised ja oskused koosmusitseerimiseks erineva koosseisuga ansamblites;
2. suudab esitada erinevate muusikastiilide ja -ajastute repertuaari;
3. tunnetab partneri(te) intensiivsust, on omandanud teadmised ning kogemuse teiste üliõpilaste juhendamiseks, väärtustab ja oskab kasutada meeskonnatöö põhimõtteid;
4. oskab analüüsida faktuuri;
5. valitseb kõla ja oskab reageerida kaasmuusikute impulssidele.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KAX207-1/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | A |
KAX207-2/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | E |
KAX207-3/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | A |
KAX207-4/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | E |
KAX207-5/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | A |
KAX207-6/2024 | Kammermuusika | 4 EAP | E |
NIX230/2024 | Sissejuhatus 21. saj. kammermuusikasse | 3 EAP | A |
NIX232-1/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-2/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-3/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-4/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX240-1/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
NIX240-2/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
NIX240-2/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
NIX240-4/2024 | Nüüdismuusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-1/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-1/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-3/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
VMX220-4/2024 | Varajase muusika ansambel | 3 EAP | A |
JMX201-1/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-2/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-3/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-4/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-5/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-6/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
[BB06] Täiendavad praktilised õpingud (MI, MP ja IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada erialaseid õpinguid täiendavaid ja toetavaid muusikalisi võimeid ja oskusi (loomingulist mõtlemist, muusikalist kuulmist, klaverimängu, improvisatsiooni, elektronmuusika, jazz- või pärimusmuusika-alaseid jm oskusi).
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult reprodutseerida erinevaid muusikalisi struktuure;
2. on võimeline analüüsima eesti ja teiste rahvaste muusikat neile omastes kultuurikontekstides;
3. oskab muusikat noodistada ja analüüsida ning kasutada sellealaseid teoreetilisi teadmisi oma pillimängus;
4. on omandanud põhilised mänguoskused klaveril vm lisainstrumendil, kui see on asjakohane;
5. oskab kasutada oma häält erinevates registrites vokaalselt võimetekohases repertuaaris, kui see on asjakohane;
6. on võimeline esitama lühikest sooloimprovisatsiooni ja improviseerima koos teiste üliõpilastega, kui see on asjakohane;
7. on omandanud põhiteadmised ja praktilised oskused muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
8. tunneb ja rakendab häältejuhtimise põhimõtteid ja tähtharmooniat vaba klaveri-, kitarri- või akordionisaate kujundamisel, kui see on asjakohane;
9. oskab otsida erialast informatsiooni ja kasutada selleks elektroonilisi kanaleid; tunneb eriala toetavat kirjandust/repertuaari;
10. suudab luua seoseid oma eriala ja teiste lähedaste valdkondade vahel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult reprodutseerida erinevaid muusikalisi struktuure;
2. on võimeline analüüsima eesti ja teiste rahvaste muusikat neile omastes kultuurikontekstides;
3. oskab muusikat noodistada ja analüüsida ning kasutada sellealaseid teoreetilisi teadmisi oma pillimängus;
4. on omandanud põhilised mänguoskused klaveril vm lisainstrumendil, kui see on asjakohane;
5. oskab kasutada oma häält erinevates registrites vokaalselt võimetekohases repertuaaris, kui see on asjakohane;
6. on võimeline esitama lühikest sooloimprovisatsiooni ja improviseerima koos teiste üliõpilastega, kui see on asjakohane;
7. on omandanud põhiteadmised ja praktilised oskused muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
8. tunneb ja rakendab häältejuhtimise põhimõtteid ja tähtharmooniat vaba klaveri-, kitarri- või akordionisaate kujundamisel, kui see on asjakohane;
9. oskab otsida erialast informatsiooni ja kasutada selleks elektroonilisi kanaleid; tunneb eriala toetavat kirjandust/repertuaari;
10. suudab luua seoseid oma eriala ja teiste lähedaste valdkondade vahel.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLX405/2024 | Varase klahvpillimuusika seminar | 3 EAP | E |
KOE711/2024 | Helirežii alused | 3 EAP | A |
KOE110/2024 | Arvutinotatsioon | 3 EAP | A |
KOE800/2024 | Sissejuhatus muusikatehnoloogiasse | 2 EAP | A |
KOE815/2024 | Live-helindamine | 2 EAP | A |
DGX011-1/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-2/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX011-3/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-4/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX011-5/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-6/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
KPX101-1/2024 | Akordsaade ja improvisatsioon | 3 EAP | A |
KPX101-2/2024 | Akordsaade ja improvisatsioon | 3 EAP | A |
KPX014-1/2024 | Numbribass ja tabulatuuride arranžeerimine | 3 EAP | A |
KLÜ811-1/2024 | Klaver B | 2 EAP | A |
KLÜ811-2/2024 | Klaver B | 2 EAP | E |
VMX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KOE721-1/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | A |
KOE721-2/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | E |
KOE721-3/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | A |
KOE721-4/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | E |
NIX610-1/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-2/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-3/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-4/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-5/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-6/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
DGX706-1/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-2/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-3/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-4/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
KLX020-1/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | A |
KLX020-2/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | E |
KLX020-3/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | A |
KLX020-4/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | E |
PMX200-1/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
PMX200-2/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
PMX200-3/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
PMX200-4/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
PEX707-1/2024 | Vaba akordionisaade | 2 EAP | A |
NIX990-1/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX990-2/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
LAH795-1/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-2/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-3/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-4/2024 | Hääleseade | 2 EAP | E |
LAH801-1/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-2/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-3/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-4/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | E |
MTM002-1/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | A |
MTM002-2/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | E |
MTM003-1/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | A |
MIX501-1/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | A |
MIX501-2/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | E |
VMX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KLX031-1/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | A |
KLX031-2/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | A |
KLX031-3/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | E |
DGX705-1/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | A |
DGX705-2/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | E |
DGX705-3/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | A |
DGX705-4/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | E |
DGX705-5/2024 | Kooridirigeerimine | 3 EAP | A |
DGX705-6/2024 | Kooridirigeerimine | 3 EAP | E |
KMX717/2024 | Väikekandled muusikaõpetuses | 3 EAP | A |
KPX014-2/2024 | Numbribass ja tabulatuuride arranžeerimine | 3 EAP | E |
DGX209-1/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-2/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-3/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-4/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX210-1/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-2/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-3/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-4/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-5/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-6/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX903-1/2024 | Orkestridirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX903-2/2024 | Orkestridirigeerimise alused | 2 EAP | A |
JMX101-1/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-2/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-3/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-4/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | E |
JMX120-1/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | A |
JMX120-2/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | E |
JMX135/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | A |
JMX601-1/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-2/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-3/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-4/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX805-1/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
JMX805-2/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
JMX805-3/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
KLÜ812-1/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLÜ812-2/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KMX620-1/2024 | Vaba klaverisaade | 2 EAP | A |
KMX620-2/2024 | Vaba klaverisaade | 2 EAP | A |
KMX843-1/2024 | Klaverisaate kujundamine | 2 EAP | A |
KMX843-2/2024 | Klaverisaate kujundamine | 2 EAP | A |
KOX015/2024 | Koorikompositsioon | 3 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX600/2024 | Arranžeerimine | 2 EAP | A |
KOE840-1/2024 | Live-elektroonika ansambel | 2 EAP | A |
KOE840-2/2024 | Live-elektroonika ansambel | 2 EAP | A |
LAH802-1/2024 | Hääleseade II | 2 EAP | A |
LAH802-2/2024 | Hääleseade II | 2 EAP | A |
LAH841/2024 | Vokaaldidaktika | 2 EAP | A |
LAX200-1/2024 | Vokaalansambel I | 2 EAP | A |
LAX200-2/2024 | Vokaalansambel I | 2 EAP | A |
MTM001-2/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
MTM050-1/2024 | Vokaalsolfedžo | 2 EAP | A |
MTM050-2/2024 | Vokaalsolfedžo | 2 EAP | A |
MTM054-2/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | E |
MTX650/2024 | Rahvalaulude esituspraktika | 2 EAP | A |
NIX235-1/2024 | Kaasaegne improvisatsioon rahvusvahelises koostöös | 2 EAP | A |
NIX235-2/2024 | Kaasaegne improvisatsioon rahvusvahelises koostöös | 3 EAP | A |
PEX605-1/2024 | Pedagoogilise loovuse seminar | 2 EAP | A |
PEX605-2/2024 | Pedagoogilise loovuse seminar | 2 EAP | A |
PMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX620-1/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-2/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-3/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-4/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
MTM054-1/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | A |
MTM001-1/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
PMX204/2024 | Ladina-Ameerika rahvamuusika stiilid ja žanrid | 4 EAP | A |
KAX813-1/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-2/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-3/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-4/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
MTM003-2/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | E |
PEX707-2/2024 | Vaba akordionisaade | 2 EAP | A |
MIX501-3/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | A |
MIX501-4/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | E |
[BB11] Täiendavad praktilised õpingud (JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada erialaseid õpinguid täiendavaid ja toetavaid muusikalisi võimeid ja oskusi (loomingulist mõtlemist, muusikalist kuulmist, klaverimängu, improvisatsiooni jm oskusi).
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on suuteline eristama ja praktikas rakendama jazzmuusikas esinevaid struktuure;
2. on suuteline analüüsima jazzimprovisatsioone ning kasutama omandatud teadmisi enda improvisatsioonides;
3. tunneb ja oskab kasutada erinevate jazz- ja popmuusika stiilide põhilisi rütmimudeleid;
4. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
5. tunneb ja oskab kasutada väiksemas jazzansamblis kasutatavaid arranzheerimismeetodeid;
6. tunneb ja oskab mängida jazzmuusika standardrepertuaari;
7. suudab klaveril esitada eri stiilides jazzmuusikat.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on suuteline eristama ja praktikas rakendama jazzmuusikas esinevaid struktuure;
2. on suuteline analüüsima jazzimprovisatsioone ning kasutama omandatud teadmisi enda improvisatsioonides;
3. tunneb ja oskab kasutada erinevate jazz- ja popmuusika stiilide põhilisi rütmimudeleid;
4. tunneb jazzmuusika kultuurilist ja sotsiaalset tausta, tähtsamaid stiile, heliloojaid ja interpreete;
5. tunneb ja oskab kasutada väiksemas jazzansamblis kasutatavaid arranzheerimismeetodeid;
6. tunneb ja oskab mängida jazzmuusika standardrepertuaari;
7. suudab klaveril esitada eri stiilides jazzmuusikat.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
JMX101-1/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-2/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-3/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-4/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | E |
JMX109-1/2024 | Rütmika valikkursus edasijõudnutele | 2 EAP | A |
JMX109-2/2024 | Rütmika valikkursus edasijõudnutele | 2 EAP | E |
JMX120-1/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | A |
JMX120-2/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | E |
JMX130-1/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | A |
JMX130-2/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | E |
JMX140/2024 | Jazzrepertuaar | 2 EAP | E |
JMX150-1/2024 | Fraasi kujundamine jazzmuusikas | 2 EAP | A |
JMX150-2/2024 | Fraasi kujundamine jazzmuusikas | 2 EAP | E |
JMX201-1/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-2/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-3/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-4/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX201-5/2024 | Ansambel | 4 EAP | A |
JMX201-6/2024 | Ansambel | 4 EAP | E |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX211-1/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-2/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-3/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-4/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-5/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX211-6/2024 | Suur jazzansambel | 3 EAP | A |
JMX601-1/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-2/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-3/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-4/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLÜ811-1/2024 | Klaver B | 2 EAP | A |
KLÜ811-2/2024 | Klaver B | 2 EAP | E |
KLÜ812-1/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLÜ812-2/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KOE711/2024 | Helirežii alused | 3 EAP | A |
KOE800/2024 | Sissejuhatus muusikatehnoloogiasse | 2 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX600/2024 | Arranžeerimine | 2 EAP | A |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
NIX230/2024 | Sissejuhatus 21. saj. kammermuusikasse | 3 EAP | A |
NIX232-1/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-2/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-3/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX232-4/2024 | Nüüdis- ja eksperimentaalmuusika stuudio | 3 EAP | A |
NIX610-1/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-2/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-3/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-4/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-5/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-6/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
PMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KOE815/2024 | Live-helindamine | 2 EAP | A |
BC MUUSIKATEOREETILISED, -AJALOOLISED, PEDAGOOGILISED JA ÜLDÕPINGUD
[BC01] Muusikalugu (MI, MT, IP, MP, HE, JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda süvendatud ülevaade Lääne-Euroopa muusikakultuurist ning selle põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. tunneb ja mõistab lääne muusikakultuuri ning eesti rahvamuusika alusmõisteid ning stiiliajaloo raamistikku;
2. tunneb 10.-21. sajandi muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid;
3. omab ülevaadet olulisemate heliloojate loomelaadist ja tähtsamatest teostest;
4. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga;
5. mõistab muusikaloo põhijooni ja oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
6. tunneb ja mõistab klassikalise muusika tähtsamaid vorme ja žanre (muusikalisi elemente ja struktuure) ning nende seoseid.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. tunneb ja mõistab lääne muusikakultuuri ning eesti rahvamuusika alusmõisteid ning stiiliajaloo raamistikku;
2. tunneb 10.-21. sajandi muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid;
3. omab ülevaadet olulisemate heliloojate loomelaadist ja tähtsamatest teostest;
4. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga;
5. mõistab muusikaloo põhijooni ja oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
6. tunneb ja mõistab klassikalise muusika tähtsamaid vorme ja žanre (muusikalisi elemente ja struktuure) ning nende seoseid.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX305/2024 | Lääne muusikalugu I | 5 EAP | E |
MTX306/2024 | Lääne muusikalugu II | 5 EAP | E |
MTX333/2024 | Eesti muusikalugu | 5 EAP | E |
MTX802/2024 | Sugu popmuusikas | 3 EAP | A |
MTX411/2024 | Bachi vokaalteosed | 3 EAP | A |
MTX430/2024 | Wagner ja Verdi | 3 EAP | A |
MTX914/2024 | Maailma muusikakultuurid | 3 EAP | A |
MTX503/2024 | Eesti kirikumuusika | 3 EAP | A |
MTX334/2024 | Mälutekstid ja biograafiad muusikalookirjutuses | 3 EAP | A |
MTX336/2024 | Kurt Weill ja 20. sajandi muusikakultuur | 3 EAP | A |
MTX410/2024 | Barokkooper | 3 EAP | A |
MTX435/2024 | Muusika filmis | 3 EAP | A |
MTX620/2024 | Etnomusikoloogia alused | 3 EAP | A |
MTX803/2024 | Sissejuhatus popmuusikauuringutesse | 3 EAP | A |
MTX307/2024 | Ülevaade Lääne muusikast | 5 EAP | E |
MTX600/2024 | Sissejuhatus eesti rahvamuusikasse | 3 EAP | E |
MTX711/2024 | Hümnoloogia | 3 EAP | A |
MTX810/2024 | Eesti popmuusikalugu | 3 EAP | E |
MTX830/2024 | Teksti sisse minek | 3 EAP | A |
MTX335/2024 | Modernism ja muusikateater | 3 EAP | A |
MTX454/2024 | Arvo Pärt: sõna ja muusika | 3 EAP | A |
MTX771-1/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-2/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-3/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-4/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
VMX500-1/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
VMX500-2/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
[BC03] Muusikateooria ja analüüs (MI, MT, IP, MP, JM, HE õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilase muusikalist analüüsivõimet, mis sellisena on eduka muusikaga tegelemise eelduseks.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. orienteerub erinevates muusikastiilides, tunneb üldjoontes erinevates stiilides teoste aluseks olevaid kompositsioonitehnikaid;
3. oskab muusika analüüsimisel kasutada ja rakendada olulisemaid muusikateoreetilisi mõisteid;
4. on võimeline kasutama muusikateooriaalast kirjandust, sh kasutades kohaseid infotehnoloogilisi meetodeid ja vahendeid;
5. on võimeline komponeerima tonaalsel harmoonial põhinevaid muusikalõike, on võimeline komponeerima polüfoonilises faktuuris (sh fuugat), kui see on asjakohane;
6. on võimeline teoreetiliselt kirjeldama klassikalise harmoonia, kontrapunkti ja vormiõpetuse aluseid.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. orienteerub erinevates muusikastiilides, tunneb üldjoontes erinevates stiilides teoste aluseks olevaid kompositsioonitehnikaid;
3. oskab muusika analüüsimisel kasutada ja rakendada olulisemaid muusikateoreetilisi mõisteid;
4. on võimeline kasutama muusikateooriaalast kirjandust, sh kasutades kohaseid infotehnoloogilisi meetodeid ja vahendeid;
5. on võimeline komponeerima tonaalsel harmoonial põhinevaid muusikalõike, on võimeline komponeerima polüfoonilises faktuuris (sh fuugat), kui see on asjakohane;
6. on võimeline teoreetiliselt kirjeldama klassikalise harmoonia, kontrapunkti ja vormiõpetuse aluseid.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTM215/2024 | Harmoonia III | 2 EAP | E |
MTX841/2024 | Polüfoonia vaba stiil | 2 EAP | E |
MTX860-1/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | A |
MTX860-2/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | E |
MTX815/2024 | Sissejuhatus posttonaalse muusika analüüsi | 2 EAP | E |
MTX843/2024 | Vaba stiili polüfoonia praktikum | 2 EAP | A |
MTX831/2024 | Polüfoonia range stiil | 3 EAP | E |
MTM210-1/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | A |
MTM210-2/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | E |
MTM205-1/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | A |
MTM205-2/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | E |
MTX855/2024 | Muusikateos ja selle ülesehitus | 3 EAP | E |
MTX814-1/2024 | Stiilide harmoonia | 3 EAP | A |
MTX814-2/2024 | Stiilide harmoonia | 3 EAP | E |
MTX866-1/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
MTX866-2/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
JMX110-1/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-2/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX110-3/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-4/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
PMX504-1/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
PMX504-2/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
PMX504-3/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
PMX504-4/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
[BC04] Humanitaarained ja üldõpingud
Mooduli eesmärk: - avardada üliõpilase üldist silmaringi ja humanitaarvaldkonnas orienteerumise võimet, anda ülevaade filosoofia ja kultuuriloo põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
ÜAX400/2024 | Ülikooliõpingud ja töömaailm | 2 EAP | A |
ÜAX100/2024 | Kultuurilugu | 3 EAP | A |
ÜAX001/2024 | Sissejuhatus filosoofiasse | 3 EAP | E |
KOE950/2024 | Digioskused muusikutele | 2 EAP | A |
ÜAX411/2024 | Eneseväljenduskunsti alused | 2 EAP | A |
ÜAX412/2024 | Lavakunsti ABC | 2 EAP | A |
ÜAX702/2024 | Piibel ajaloo ja kultuuri kontekstis | 3 EAP | E |
ÜAK730/2024 | Prantsuse keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAK750/2024 | Vene keele foneetika, transkriptsioon | 2 EAP | A |
ÜAX930/2024 | Maailma usundite võrdlev analüüs | 3 EAP | E |
ÜAK120-1/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK120-2/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | E |
ÜAK130-1/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | A |
ÜAK130-2/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | E |
ÜAK410-1/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | A |
ÜAK410-2/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | E |
ÜAK420-1/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | A |
ÜAK420-2/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | E |
ÜAK310-1/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | A |
ÜAK310-2/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | E |
ÜAK220-1/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | A |
ÜAK220-2/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | E |
ÜAK210-1/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | A |
ÜAK210-2/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | E |
ÜAX301-1/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX301-2/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAK320-1/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | A |
ÜAK320-2/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | E |
ÜAX900/2024 | Kaasaegse kunsti probleeme | 3 EAP | A |
KOE600/2024 | Audiovisuaalkunsti ajalugu | 3 EAP | A |
KOE860/2024 | Sissejuhatus elektroakustilise muusika analüüsi | 3 EAP | E |
JMX411-1/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | A |
JMX411-2/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | E |
PMX401/2024 | Eesti rahvamuusika ajalugu (rahvapillid) | 2 EAP | E |
KOE900-1/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE900-2/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
MAG210/2024 | Muusika ja seadusandlus | 4 EAP | A |
MAG220/2024 | Turundus ja kommunikatsioon | 3 EAP | A |
MAG200/2024 | Sissejuhatus kultuurikorraldusse | 3 EAP | A |
MAG225/2024 | Muusik ja tema profiil | 3 EAP | A |
MAG442/2024 | Kultuuriprojekti juhtimine | 3 EAP | A |
ÜAX600-1/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-2/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-3/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-4/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-5/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-6/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
ÜAK810-1/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | A |
ÜAK810-2/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | E |
ÜAK820-1/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | A |
ÜAK820-2/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | E |
ÜAK627/2024 | Eesti kultuur ja keel välisüliõpilastele | 3 EAP | A |
ÜAK720/2024 | Saksa keele häälduskursus | 2 EAP | A |
KOE510/2024 | Audio programmeerimise keel I | 3 EAP | A |
KOE511/2024 | Audio programmeerimise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK230-1/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | A |
ÜAK230-2/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | E |
KOE135/2024 | Elektroakustilise muusika ajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX230/2024 | Alexanderi tehnika alused | 2 EAP | A |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
KOE826/2024 | 20. sajandi lääne mikrotonaalne muusika | 3 EAP | E |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
ÜAX231/2024 | Alexanderi tehnika I | 1 EAP | A |
MTX825/2024 | Väljendusõpetus | 3 EAP | A |
ÜAX200/2024 | Psühholoogilised oskused muusiku elus | 2 EAP | A |
BD BAKALAUREUSEEKSAM
[BD03] Bakalaureuseeksam (IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: Erialainstrumendi valdamise tehnika ja muusikalise väljendusoskuse viimistlemine, praktiliste õpetamisoskuste arendamine ning üliõpilase toetamine kujunemisel professionaalseks pilliõpetajaks.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab oma erialainstrumendil esitada erinevate ajastute muusikat, sealhulgas keskmise raskusastmega pedagoogilist repertuaari;
2. tunneb ja valdab erinevaid muusika- ning interpretatsioonistiile;
3. suudab iseseisvalt erinevaid meetodeid kasutades töötada algaja õpilasega;
4. valdab esitatavat programmi, valitseb esinemissituatsiooni
5. on võimeline läbi viima tundi õpilasega.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab oma erialainstrumendil esitada erinevate ajastute muusikat, sealhulgas keskmise raskusastmega pedagoogilist repertuaari;
2. tunneb ja valdab erinevaid muusika- ning interpretatsioonistiile;
3. suudab iseseisvalt erinevaid meetodeid kasutades töötada algaja õpilasega;
4. valdab esitatavat programmi, valitseb esinemissituatsiooni
5. on võimeline läbi viima tundi õpilasega.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
PEX113/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
BE VABAAINED