Õppekava kood | 85265 |
Õppekava nimetus | Muusikapedagoogika |
Õppekava tase | bakalaureuseõpe (vv alates 01.06.2002) |
Õppekava maht ainepunktides | 180 EAP |
Nominaalne aeg aastates | 3 aastat |
Õppevorm(id) | päevaõpe |
Õppekavagrupp | muusika ja teatrikunst |
Õppetöö keeled | eesti |
Õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled | |
HTM registrisse kandmise kuupäev | 25.06.2009 |
EMTA nõukogus kinnitamise (muudatuse) kuupäev | 18.03.2015, 21.04.2021 |
Õppe läbiviimise õigus
õppekava kuulub muusika ja teatrikunsti õppekavagruppi, milles on antud õigus õpet läbi viia. Vabariigi Valitsuse 11.07.2019. a määrus nr 62 "Kõrgharidusstandard", lisa 3
Vastuvõtu tingimused
- õppe alustamise tingimused
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
gümnaasiumi lõputunnistus, lõputunnistus kutsekeskhariduse omandamise kohta või nendele vastav kvalifikatsioon, lisanõudeks on muusikaline ettevalmistus
- sisseastumiseksamid
Sisseastumiseksamid erialas ja muusikateoorias
Sisseastumiseksamid erialas ja muusikateoorias
Õppekava eesmärgid
- luua alus muusika-alaselt kompetentse, kasvatusteaduslikult mõtleva, kindlate pedagoogiliste pädevustega ning elukestvaks õppimiseks motiveeritud muusikaõpetaja kujunemiseks;
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
- toetada avatud sotsiaal-kultuurilist õpikeskkonda, mis aitab kaasa erialaste ja muude õppekavas kirjeldatud teadmiste ja oskuste omandamisele ja rakendamisele;
- luua tingimused iseennast ja oma tegevust ning ümbritsevat maailma mõtestava inimese kujunemiseks;
- arendada üliõpilases kommunikatiivset kompetentsust, vastutustunnet ja koostööoskusi.
Õppekava õpiväljundid
Õppekava täies mahus läbinud üliõpilane:
1. omab muusikaõpetaja tööks vajalikke esmaseid kasvatusteaduslikke ja ainedidaktilisi teadmisi ning ning omab eeldusi pedagoogiliseks tööks;
2. on võimeline ise musitseerima tasemel, mis on kohane professionaalsuse künnisele jõudnud muusikaõpetajale;
3. oskab hinnata ja analüüsida muusika osa inimese kui terviku arengus;
4. oskab erialaste ülesannete ja esilekerkivate probleemide lahendamisel kasutada erinevaid mõtlemisstrateegiaid, tegevusmeetodeid ja -tehnikaid;
5. suudab orienteeruda muusikaloos, muusikateoorias ja erinevates muusikastiilides ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
6. on suuteline omandatud teadmisi, oskusi ja saadud kogemusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvatel teemadel diskuteerima;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
1. omab muusikaõpetaja tööks vajalikke esmaseid kasvatusteaduslikke ja ainedidaktilisi teadmisi ning ning omab eeldusi pedagoogiliseks tööks;
2. on võimeline ise musitseerima tasemel, mis on kohane professionaalsuse künnisele jõudnud muusikaõpetajale;
3. oskab hinnata ja analüüsida muusika osa inimese kui terviku arengus;
4. oskab erialaste ülesannete ja esilekerkivate probleemide lahendamisel kasutada erinevaid mõtlemisstrateegiaid, tegevusmeetodeid ja -tehnikaid;
5. suudab orienteeruda muusikaloos, muusikateoorias ja erinevates muusikastiilides ning näha muusikat laiemas kultuurikontekstis;
6. on suuteline omandatud teadmisi, oskusi ja saadud kogemusi loominguliselt integreerima ning rakendama iseseisvas erialases tegevuses;
7. on võimeline oma õppekeeles ja vähemalt ühes võõrkeeles muusikaga seonduvatel teemadel diskuteerima;
8. suudab teha meeskonnatööd nii erialaselt kui ka igapäevaelus ja kasutada asjakohaseid digitehnoloogiaid; on valmis aktiivselt osalema kodanikuühiskonnas ning suhtuma sallivalt hoiakute ja väärtuste mitmekesisusse;
9. on suuteline omandatud teadmiste ja oskuste taset kriitiliselt hindama, õpinguid jätkama ning ennast pidevalt iseseisvalt nii erialaselt kui üldkultuuriliselt täiendama.
Õppekava lühikirjeldus
A Erialased õpingud 30 EAP
- Muusikadidaktika
- Haridusteadus ja psühholoogia
B Praktilised muusikaõpingud 100 EAP
- Koor
- Täiendavad praktilised õpingud
- Rütmimuusika
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikalugu
- Muusikateooria ja analüüs
- Humanitaarained ja üldõpingud
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
- Muusikadidaktika
- Haridusteadus ja psühholoogia
B Praktilised muusikaõpingud 100 EAP
- Koor
- Täiendavad praktilised õpingud
- Rütmimuusika
C Muusikateoreetilised, -ajaloolised ja üldõpingud 40 EAP
- Muusikalugu
- Muusikateooria ja analüüs
- Humanitaarained ja üldõpingud
D Bakalaureuseeksam 10 EAP
Valikuvõimalused õppekava läbimiseks
Üliõpilane läbib õpingute jooksul moodulitest A 30 EAP mahus aineid. Moodulitest B läbib üliõpilane õpingute jooksul 100 EAP mahus aineid. Moodulitest C läbib üliõpilane õpingute jooksul 40 EAP mahus aineid. D osa läbimine 10 EAP mahus on kohustuslik.
Lõpetamise tingimused (lõputöö, eksamid)
õppekava täitmine täies mahus 170 EAP (erialased õpingud 30 EAP, praktilised muusikaõpingud 100 EAP, muusikateoreetilised, -ajaloolised ja üldõpingud 40 EAP) ning bakalaureuseeksami sooritamine 10 EAP.
- diplom
bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
bakalaureusediplom ja akadeemiline õiend
- omistatav kraad
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
humanitaarteaduse bakalaureus /Bachelor of Arts in Humanities/
Õppekava eest vastutav(ad) üksus(ed)
Muusikateaduse, -pedagoogika ja kultuurikorralduse osakond
Edasiõppimise võimalused
magistriõpe
Kvalifikatsiooni tase
kõrghariduse esimene aste, Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase, Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tase
Pääs tööturule
õigus töötada bakalaureusekraadi või vastavat kvalifikatsiooni nõudval ametikohal
Õppekava spetsialiseerumised
Peaeriala: Muusikapedagoogika 180 EAP
Spetsialiseerumised:
MP13 muusikapedagoogika koorimuusika suund
MP14 muusikapedagoogika rütmimuusika suund
Spetsialiseerumised:
MP13 muusikapedagoogika koorimuusika suund
MP14 muusikapedagoogika rütmimuusika suund
Õppekava struktuur ja õppeained
BA ERIALA
[BA08] Üld- ja muusikadidaktika (MP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärgiks on anda üliõpilastele baasteadmised muusikadidaktikast ja oskused neid seostada.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. teab muusikakasvatuse ja Eesti muusikaõpetuse kujunemislugu ning sellega seotud olulisemaid persoone ja nende panust;
2. omab ülevaadet muusika ainekavast Eesti üldhariduskoolis;
3. omab teadmisi Orff-pedagoogikast, oskab kasutada Orff-instrumentaariumi ning antud pedagoogika põhimõtteid muusikaõpetuses;
4. tunneb ja oskab kasutada Kodaly metoodikat, valdab relatiivse noodiõpetussüsteemi põhielemente;
5. omab teadmisi väikelapse muusikaliste tegevuste eesmärkidest ja rakendamise põhimõtetest;
6. omab ettekujutust muusika õpetamisest erivanuses lastele ja on võimeline analüüsima muusikaõpetaja tegevust erinevates muusikaõpetust pakkuvates haridusasutustes.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. teab muusikakasvatuse ja Eesti muusikaõpetuse kujunemislugu ning sellega seotud olulisemaid persoone ja nende panust;
2. omab ülevaadet muusika ainekavast Eesti üldhariduskoolis;
3. omab teadmisi Orff-pedagoogikast, oskab kasutada Orff-instrumentaariumi ning antud pedagoogika põhimõtteid muusikaõpetuses;
4. tunneb ja oskab kasutada Kodaly metoodikat, valdab relatiivse noodiõpetussüsteemi põhielemente;
5. omab teadmisi väikelapse muusikaliste tegevuste eesmärkidest ja rakendamise põhimõtetest;
6. omab ettekujutust muusika õpetamisest erivanuses lastele ja on võimeline analüüsima muusikaõpetaja tegevust erinevates muusikaõpetust pakkuvates haridusasutustes.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KMX032/2024 | Väikelaps ja muusika | 3 EAP | A |
KMX360/2024 | Rütmika muusikaõpetuses | 3 EAP | A |
KMX107/2024 | Pedagoogiline praktika | 4 EAP | A |
KMX030/2024 | Koolieelik ja muusika | 3 EAP | A |
KMX300-1/2024 | C.Orffi pedagoogika | 2 EAP | A |
KMX300-2/2024 | C.Orffi pedagoogika | 2 EAP | A |
KMX320-1/2024 | Z.Kodály metoodika ja relatiivne solfedžo | 2 EAP | A |
KMX320-2/2024 | Z.Kodály metoodika ja relatiivne solfedžo | 2 EAP | A |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
[BA11] Haridusteadus ja psühholoogia (MP, IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärgiks on õppida tundma ning mõistma inimest kui sellist ja teda ümbritsevat tegelikkust erinevate kasvatusteaduslike ning psühholoogiliste mõtlemiskultuuride kontekstis.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb peamisi arenguteooriaid ning arengu ja õppimisega seotud mõisteid;
2. orienteerub arengut mõjutavates tegurites, on võimeline identifitseerima arenguprobleeme;
3. teab haridusteaduste kujunemislugu ja sellega seotud olulisemaid teadlasi-praktikuid;
4. tunneb õppe- ja kasvatusprotsessiga seonduvaid uurimisvaldkondi;
5. teab didaktika põhikomponente ja printsiipe ning nende rakendusvõimalusi õppetöös;
6. orienteerub Euroopa riikide hariduskorralduses ning oskab leida vastavat informatsiooni;
7. tunneb olulisemaid suhtlemispsühholoogia mõisteid ning oskab kasutada vastavaid põhimõtteid nii igapäevases kui pedagoogilises suhtlemises.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb peamisi arenguteooriaid ning arengu ja õppimisega seotud mõisteid;
2. orienteerub arengut mõjutavates tegurites, on võimeline identifitseerima arenguprobleeme;
3. teab haridusteaduste kujunemislugu ja sellega seotud olulisemaid teadlasi-praktikuid;
4. tunneb õppe- ja kasvatusprotsessiga seonduvaid uurimisvaldkondi;
5. teab didaktika põhikomponente ja printsiipe ning nende rakendusvõimalusi õppetöös;
6. orienteerub Euroopa riikide hariduskorralduses ning oskab leida vastavat informatsiooni;
7. tunneb olulisemaid suhtlemispsühholoogia mõisteid ning oskab kasutada vastavaid põhimõtteid nii igapäevases kui pedagoogilises suhtlemises.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KMX040/2024 | Muusikakasvatuse seminar | 3 EAP | A |
MTX721/2024 | Muusikapsühholoogia | 3 EAP | E |
KMX029/2024 | Haridusteadused ja ülddidaktika | 4 EAP | E |
KMX520/2024 | Loovuspsühholoogia | 2 EAP | A |
KMX510/2024 | Suhtlemispsühholoogia | 2 EAP | A |
ÜAX205/2024 | Arengupsühholoogia | 3 EAP | E |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
BB ERIALAGA SEOTUD PRAKTILISED ÕPINGUD
[BB03] Koor (MI ja MP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilaste kooris laulmise oskusi ja anda neile mitmekesiseid erialaseid kogemusi töötamisel erinevate dirigentide juhendamisel ja erinevat laadi repertuaariga.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on koori koosseisus võimeline tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt esitama erinevate ajastute repertuaari;
2. tunneb kooritöö spetsiifikat ja koorikollektiivi toimimise põhimõtteid;
3. orienteerub kooripartituuris;
4. suudab musitseerida vastavalt dirigendi nõudmistele;
5. suudab töötada meeskonnas arvestades kollektiivi distsipliini ja teiste kooriliikmetega
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. on koori koosseisus võimeline tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt esitama erinevate ajastute repertuaari;
2. tunneb kooritöö spetsiifikat ja koorikollektiivi toimimise põhimõtteid;
3. orienteerub kooripartituuris;
4. suudab musitseerida vastavalt dirigendi nõudmistele;
5. suudab töötada meeskonnas arvestades kollektiivi distsipliini ja teiste kooriliikmetega
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
DGX210-1/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-2/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-3/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-4/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-5/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-6/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX406-1/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-2/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-3/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-4/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX407-1/2024 | Kooripraktika B | 2 EAP | A |
DGX407-2/2024 | Kooripraktika B | 2 EAP | A |
DGX406-5/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX406-6/2024 | Kooripraktika A | 2 EAP | A |
DGX408/2024 | Kooriprojekt | 2 EAP | A |
[BB06] Täiendavad praktilised õpingud (MI, MP ja IP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada erialaseid õpinguid täiendavaid ja toetavaid muusikalisi võimeid ja oskusi (loomingulist mõtlemist, muusikalist kuulmist, klaverimängu, improvisatsiooni, elektronmuusika, jazz- või pärimusmuusika-alaseid jm oskusi).
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult reprodutseerida erinevaid muusikalisi struktuure;
2. on võimeline analüüsima eesti ja teiste rahvaste muusikat neile omastes kultuurikontekstides;
3. oskab muusikat noodistada ja analüüsida ning kasutada sellealaseid teoreetilisi teadmisi oma pillimängus;
4. on omandanud põhilised mänguoskused klaveril vm lisainstrumendil, kui see on asjakohane;
5. oskab kasutada oma häält erinevates registrites vokaalselt võimetekohases repertuaaris, kui see on asjakohane;
6. on võimeline esitama lühikest sooloimprovisatsiooni ja improviseerima koos teiste üliõpilastega, kui see on asjakohane;
7. on omandanud põhiteadmised ja praktilised oskused muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
8. tunneb ja rakendab häältejuhtimise põhimõtteid ja tähtharmooniat vaba klaveri-, kitarri- või akordionisaate kujundamisel, kui see on asjakohane;
9. oskab otsida erialast informatsiooni ja kasutada selleks elektroonilisi kanaleid; tunneb eriala toetavat kirjandust/repertuaari;
10. suudab luua seoseid oma eriala ja teiste lähedaste valdkondade vahel.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. suudab kuuldeliselt analüüsida ning suuliselt ja kirjalikult reprodutseerida erinevaid muusikalisi struktuure;
2. on võimeline analüüsima eesti ja teiste rahvaste muusikat neile omastes kultuurikontekstides;
3. oskab muusikat noodistada ja analüüsida ning kasutada sellealaseid teoreetilisi teadmisi oma pillimängus;
4. on omandanud põhilised mänguoskused klaveril vm lisainstrumendil, kui see on asjakohane;
5. oskab kasutada oma häält erinevates registrites vokaalselt võimetekohases repertuaaris, kui see on asjakohane;
6. on võimeline esitama lühikest sooloimprovisatsiooni ja improviseerima koos teiste üliõpilastega, kui see on asjakohane;
7. on omandanud põhiteadmised ja praktilised oskused muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
8. tunneb ja rakendab häältejuhtimise põhimõtteid ja tähtharmooniat vaba klaveri-, kitarri- või akordionisaate kujundamisel, kui see on asjakohane;
9. oskab otsida erialast informatsiooni ja kasutada selleks elektroonilisi kanaleid; tunneb eriala toetavat kirjandust/repertuaari;
10. suudab luua seoseid oma eriala ja teiste lähedaste valdkondade vahel.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
KLÜ800-4/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
KLX405/2024 | Varase klahvpillimuusika seminar | 3 EAP | E |
KOE711/2024 | Helirežii alused | 3 EAP | A |
KOE110/2024 | Arvutinotatsioon | 3 EAP | A |
KOE800/2024 | Sissejuhatus muusikatehnoloogiasse | 2 EAP | A |
KOE815/2024 | Live-helindamine | 2 EAP | A |
DGX011-1/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-2/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX011-3/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-4/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
DGX011-5/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | A |
DGX011-6/2024 | Partituuri lugemine | 2 EAP | E |
KPX101-1/2024 | Akordsaade ja improvisatsioon | 3 EAP | A |
KPX101-2/2024 | Akordsaade ja improvisatsioon | 3 EAP | A |
KPX014-1/2024 | Numbribass ja tabulatuuride arranžeerimine | 3 EAP | A |
KLÜ811-1/2024 | Klaver B | 2 EAP | A |
KLÜ811-2/2024 | Klaver B | 2 EAP | E |
VMX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
MIX201-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KOE721-1/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | A |
KOE721-2/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | E |
KOE721-3/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | A |
KOE721-4/2024 | Helirežii praktika I | 2 EAP | E |
NIX610-1/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-2/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-3/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-4/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-5/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX610-6/2024 | Improvisatsioon | 2 EAP | A |
KOX800-1/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-2/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-3/2024 | Looming | 2 EAP | A |
KOX800-4/2024 | Looming | 2 EAP | A |
JMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
JMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
DGX706-1/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-2/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-3/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX706-4/2024 | Dirigeerimise alused | 2 EAP | A |
KLX020-1/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | A |
KLX020-2/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | E |
KLX020-3/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | A |
KLX020-4/2024 | Koraalimäng ja improvisatsioon | 4 EAP | E |
PMX200-1/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
PMX200-2/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
PMX200-3/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
PMX200-4/2024 | Pärimusmuusika ansambel | 2 EAP | A |
KLÜ800-1/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
KLÜ800-2/2024 | Klaver A | 2 EAP | E |
IND400-1/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-2/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-3/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
IND400-4/2024 | Erialapraktika | 2 EAP | A |
PEX707-1/2024 | Vaba akordionisaade | 2 EAP | A |
NIX990-1/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
NIX990-2/2024 | Hääle improvisatsioon | 2 EAP | A |
LAH795-1/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-2/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-3/2024 | Hääleseade | 2 EAP | A |
LAH795-4/2024 | Hääleseade | 2 EAP | E |
LAH801-1/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-2/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-3/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | A |
LAH801-4/2024 | Hääleseade I | 2 EAP | E |
MTM002-1/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | A |
MTM002-2/2024 | Solfedžo II | 3 EAP | E |
MTM003-1/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | A |
MIX501-1/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | A |
MIX501-2/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | E |
VMX201-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
KLX031-1/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | A |
KLX031-2/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | A |
KLX031-3/2024 | Liturgiline orelimäng | 2 EAP | E |
DGX705-1/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | A |
DGX705-2/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | E |
DGX705-3/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | A |
DGX705-4/2024 | Kooridirigeerimine | 4 EAP | E |
DGX705-5/2024 | Kooridirigeerimine | 3 EAP | A |
DGX705-6/2024 | Kooridirigeerimine | 3 EAP | E |
KMX717/2024 | Väikekandled muusikaõpetuses | 3 EAP | A |
KPX014-2/2024 | Numbribass ja tabulatuuride arranžeerimine | 3 EAP | E |
DGX209-1/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-2/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-3/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX209-4/2024 | Koor | 2 EAP | A |
DGX210-1/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-2/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-3/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-4/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-5/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX210-6/2024 | Koor | 4 EAP | A |
DGX903-1/2024 | Orkestridirigeerimise alused | 2 EAP | A |
DGX903-2/2024 | Orkestridirigeerimise alused | 2 EAP | A |
JMX101-1/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-2/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-3/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX101-4/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | E |
JMX120-1/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | A |
JMX120-2/2024 | Jazzimprovisatsiooni alused | 3 EAP | E |
JMX135/2024 | Arranžeerimine | 3 EAP | A |
JMX601-1/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-2/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-3/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX601-4/2024 | Jazzklaver | 2 EAP | A |
JMX805-1/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
JMX805-2/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
JMX805-3/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
KLÜ812-1/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KLÜ812-2/2024 | Klaver C | 2 EAP | A |
KMX620-1/2024 | Vaba klaverisaade | 2 EAP | A |
KMX620-2/2024 | Vaba klaverisaade | 2 EAP | A |
KMX843-1/2024 | Klaverisaate kujundamine | 2 EAP | A |
KMX843-2/2024 | Klaverisaate kujundamine | 2 EAP | A |
KOX015/2024 | Koorikompositsioon | 3 EAP | A |
KOX030/2024 | Pillide tundmine | 3 EAP | E |
KOX600/2024 | Arranžeerimine | 2 EAP | A |
KOE840-1/2024 | Live-elektroonika ansambel | 2 EAP | A |
KOE840-2/2024 | Live-elektroonika ansambel | 2 EAP | A |
LAH802-1/2024 | Hääleseade II | 2 EAP | A |
LAH802-2/2024 | Hääleseade II | 2 EAP | A |
LAH841/2024 | Vokaaldidaktika | 2 EAP | A |
LAX200-1/2024 | Vokaalansambel I | 2 EAP | A |
LAX200-2/2024 | Vokaalansambel I | 2 EAP | A |
MTM001-2/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
MTM050-1/2024 | Vokaalsolfedžo | 2 EAP | A |
MTM050-2/2024 | Vokaalsolfedžo | 2 EAP | A |
MTM054-2/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | E |
MTX650/2024 | Rahvalaulude esituspraktika | 2 EAP | A |
NIX235-1/2024 | Kaasaegne improvisatsioon rahvusvahelises koostöös | 2 EAP | A |
NIX235-2/2024 | Kaasaegne improvisatsioon rahvusvahelises koostöös | 3 EAP | A |
PEX605-1/2024 | Pedagoogilise loovuse seminar | 2 EAP | A |
PEX605-2/2024 | Pedagoogilise loovuse seminar | 2 EAP | A |
PMX210-1/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-2/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-3/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
PMX210-4/2024 | Täiendav instrument | 2 EAP | A |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX620-1/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-2/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-3/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
VMX620-4/2024 | Gregooriuse laul | 2 EAP | A |
MTM054-1/2024 | Posttonaalne solfedžo | 2 EAP | A |
MTM001-1/2024 | Solfedžo I | 3 EAP | A |
KLÜ800-3/2024 | Klaver A | 2 EAP | A |
PMX204/2024 | Ladina-Ameerika rahvamuusika stiilid ja žanrid | 4 EAP | A |
KAX813-1/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-2/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-3/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
KAX813-4/2024 | Koostöö pianistiga | 2 EAP | A |
MTM003-2/2024 | Solfedžo III | 2 EAP | E |
PEX707-2/2024 | Vaba akordionisaade | 2 EAP | A |
MIX501-3/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | A |
MIX501-4/2024 | Transkribeerimata muusika noodistlugemine | 4 EAP | E |
[BB07] Rütmimuusika (MP erialale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda üliõpilastele põhiteadmised ja -oskused rütmimuusika (jazzmuusika) valdkonnas, sh instrumendiõppes, teoorias, solfedžos ja ansamblimängus.
Mooduli õpiväljundid vastavalt spetsialiseerumisele:
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb peamiste rütmimuusika stiilide tüüpilisi faktuurielemente ning vorme
2. omab ülevaadet jazzmuusika suundadest ning oskab selles stiilis muusikat analüütiliselt kuulata;
3. valdab nõutavale tasemel oma valitud rütmimuusika põhiinstrumenti;
3. omab nõutaval tasemel teadmisi jazzharmooniast, -teooriast ja -rütmikast;
4. suudab valitud instrumendil musitseerida ansambli koosseisus;
5. suudab didaktilistest põhimõtetest lähtuvalt juhendada rütmimuusika ansamblit.
Mooduli õpiväljundid vastavalt spetsialiseerumisele:
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. tunneb peamiste rütmimuusika stiilide tüüpilisi faktuurielemente ning vorme
2. omab ülevaadet jazzmuusika suundadest ning oskab selles stiilis muusikat analüütiliselt kuulata;
3. valdab nõutavale tasemel oma valitud rütmimuusika põhiinstrumenti;
3. omab nõutaval tasemel teadmisi jazzharmooniast, -teooriast ja -rütmikast;
4. suudab valitud instrumendil musitseerida ansambli koosseisus;
5. suudab didaktilistest põhimõtetest lähtuvalt juhendada rütmimuusika ansamblit.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
JMX117/2024 | Jazzteooria ja solfedžo II | 2 EAP | E |
JMX105-1/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | A |
JMX105-2/2024 | Jazzrütmika | 3 EAP | E |
JMX115-1/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
JMX115-2/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
JMX205-1/2024 | Ansambel | 2 EAP | A |
JMX205-2/2024 | Ansambel | 2 EAP | E |
JMX207-1/2024 | Vokaalansambel | 3 EAP | A |
JMX207-2/2024 | Vokaalansambel | 3 EAP | A |
JMX214-1/2024 | Vokaalansambli didaktika ja praktika | 3 EAP | A |
JMX214-2/2024 | Vokaalansambli didaktika ja praktika | 3 EAP | E |
JMX217-1/2024 | Rütmimuusika ansamblitöö didaktika ja praktika | 3 EAP | A |
JMX217-2/2024 | Rütmimuusika ansamblitöö didaktika ja praktika | 3 EAP | E |
JMX801-1/2024 | Rütmimuusika põhiinstrument | 2 EAP | A |
JMX801-2/2024 | Rütmimuusika põhiinstrument | 2 EAP | A |
JMX801-3/2024 | Rütmimuusika põhiinstrument | 2 EAP | A |
JMX801-4/2024 | Rütmimuusika põhiinstrument | 2 EAP | E |
JMX801-5/2024 | Rütmimuusika põhiinstrument | 2 EAP | A |
JMX801-6/2024 | Rütmimuusika põhiinstrument | 2 EAP | E |
JMX805-1/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
JMX805-2/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
JMX805-3/2024 | Rütmigrupi instrumentide põhiõpe | 2 EAP | A |
BC MUUSIKATEOREETILISED, -AJALOOLISED, PEDAGOOGILISED JA ÜLDÕPINGUD
[BC01] Muusikalugu (MI, MT, IP, MP, HE, JM õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: anda süvendatud ülevaade Lääne-Euroopa muusikakultuurist ning selle põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. tunneb ja mõistab lääne muusikakultuuri ning eesti rahvamuusika alusmõisteid ning stiiliajaloo raamistikku;
2. tunneb 10.-21. sajandi muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid;
3. omab ülevaadet olulisemate heliloojate loomelaadist ja tähtsamatest teostest;
4. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga;
5. mõistab muusikaloo põhijooni ja oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
6. tunneb ja mõistab klassikalise muusika tähtsamaid vorme ja žanre (muusikalisi elemente ja struktuure) ning nende seoseid.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. tunneb ja mõistab lääne muusikakultuuri ning eesti rahvamuusika alusmõisteid ning stiiliajaloo raamistikku;
2. tunneb 10.-21. sajandi muusikaloo peamisi tendentse ja muusikažanre, kompositsioonitehnika ja muusikaesteetika aluseid;
3. omab ülevaadet olulisemate heliloojate loomelaadist ja tähtsamatest teostest;
4. suudab iseseisvalt töötada kirjanduse, teatmeteoste ning muusikaga;
5. mõistab muusikaloo põhijooni ja oskab neid seostada kultuuriloo teiste valdkondadega;
6. tunneb ja mõistab klassikalise muusika tähtsamaid vorme ja žanre (muusikalisi elemente ja struktuure) ning nende seoseid.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTX305/2024 | Lääne muusikalugu I | 5 EAP | E |
MTX306/2024 | Lääne muusikalugu II | 5 EAP | E |
MTX333/2024 | Eesti muusikalugu | 5 EAP | E |
MTX802/2024 | Sugu popmuusikas | 3 EAP | A |
MTX411/2024 | Bachi vokaalteosed | 3 EAP | A |
MTX430/2024 | Wagner ja Verdi | 3 EAP | A |
MTX914/2024 | Maailma muusikakultuurid | 3 EAP | A |
MTX503/2024 | Eesti kirikumuusika | 3 EAP | A |
MTX334/2024 | Mälutekstid ja biograafiad muusikalookirjutuses | 3 EAP | A |
MTX336/2024 | Kurt Weill ja 20. sajandi muusikakultuur | 3 EAP | A |
MTX410/2024 | Barokkooper | 3 EAP | A |
MTX435/2024 | Muusika filmis | 3 EAP | A |
MTX620/2024 | Etnomusikoloogia alused | 3 EAP | A |
MTX803/2024 | Sissejuhatus popmuusikauuringutesse | 3 EAP | A |
MTX307/2024 | Ülevaade Lääne muusikast | 5 EAP | E |
MTX600/2024 | Sissejuhatus eesti rahvamuusikasse | 3 EAP | E |
MTX711/2024 | Hümnoloogia | 3 EAP | A |
MTX810/2024 | Eesti popmuusikalugu | 3 EAP | E |
MTX830/2024 | Teksti sisse minek | 3 EAP | A |
MTX335/2024 | Modernism ja muusikateater | 3 EAP | A |
MTX454/2024 | Arvo Pärt: sõna ja muusika | 3 EAP | A |
MTX771-1/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-2/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-3/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
MTX771-4/2024 | Muusikakultuuri eriseminar | 2 EAP | A |
VMX500-1/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
VMX500-2/2024 | Gregoriaani semioloogia ja paleograafia | 2 EAP | A |
[BC03] Muusikateooria ja analüüs (MI, MT, IP, MP, JM, HE õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärk: arendada üliõpilase muusikalist analüüsivõimet, mis sellisena on eduka muusikaga tegelemise eelduseks.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. orienteerub erinevates muusikastiilides, tunneb üldjoontes erinevates stiilides teoste aluseks olevaid kompositsioonitehnikaid;
3. oskab muusika analüüsimisel kasutada ja rakendada olulisemaid muusikateoreetilisi mõisteid;
4. on võimeline kasutama muusikateooriaalast kirjandust, sh kasutades kohaseid infotehnoloogilisi meetodeid ja vahendeid;
5. on võimeline komponeerima tonaalsel harmoonial põhinevaid muusikalõike, on võimeline komponeerima polüfoonilises faktuuris (sh fuugat), kui see on asjakohane;
6. on võimeline teoreetiliselt kirjeldama klassikalise harmoonia, kontrapunkti ja vormiõpetuse aluseid.
Mooduli edukal läbimisel üliõpilane:
1. oskab muusikateost analüüsida selle harmoonilisest, kontrapunktilisest ja vormilisest aspektist;
2. orienteerub erinevates muusikastiilides, tunneb üldjoontes erinevates stiilides teoste aluseks olevaid kompositsioonitehnikaid;
3. oskab muusika analüüsimisel kasutada ja rakendada olulisemaid muusikateoreetilisi mõisteid;
4. on võimeline kasutama muusikateooriaalast kirjandust, sh kasutades kohaseid infotehnoloogilisi meetodeid ja vahendeid;
5. on võimeline komponeerima tonaalsel harmoonial põhinevaid muusikalõike, on võimeline komponeerima polüfoonilises faktuuris (sh fuugat), kui see on asjakohane;
6. on võimeline teoreetiliselt kirjeldama klassikalise harmoonia, kontrapunkti ja vormiõpetuse aluseid.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MTM215/2024 | Harmoonia III | 2 EAP | E |
MTX841/2024 | Polüfoonia vaba stiil | 2 EAP | E |
MTX860-1/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | A |
MTX860-2/2024 | Muusikalise vormi analüüs | 2 EAP | E |
MTX815/2024 | Sissejuhatus posttonaalse muusika analüüsi | 2 EAP | E |
MTX843/2024 | Vaba stiili polüfoonia praktikum | 2 EAP | A |
MTX831/2024 | Polüfoonia range stiil | 3 EAP | E |
MTM210-1/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | A |
MTM210-2/2024 | Harmoonia II | 2 EAP | E |
MTM205-1/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | A |
MTM205-2/2024 | Harmoonia I | 2 EAP | E |
MTX855/2024 | Muusikateos ja selle ülesehitus | 3 EAP | E |
MTX814-1/2024 | Stiilide harmoonia | 3 EAP | A |
MTX814-2/2024 | Stiilide harmoonia | 3 EAP | E |
MTX866-1/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
MTX866-2/2024 | Muusikalise vormi analüüsi seminar | 2 EAP | A |
JMX110-1/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-2/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
JMX110-3/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | A |
JMX110-4/2024 | Jazzteooria ja solfedžo | 3 EAP | E |
PMX504-1/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
PMX504-2/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
PMX504-3/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | A |
PMX504-4/2024 | Pärimusmuusika teooria ja solfedžo | 2 EAP | E |
[BC04] Humanitaarained ja üldõpingud
Mooduli eesmärk: - avardada üliõpilase üldist silmaringi ja humanitaarvaldkonnas orienteerumise võimet, anda ülevaade filosoofia ja kultuuriloo põhilistest kategooriatest ja teemadest.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Mooduli läbinud üliõpilane:
1. orienteerub kunsti- ja kultuuriloo põhialustes;
2. on omandanud põhiteadmised muusikaga seotud digitehnoloogiate kasutamisel ja muudes valdkondades, mis on seotud erialase tegevusega;
3. suudab vähemalt ühes võõrkeeles erialaliselt suhelda, tunneb erinevate võõrkeele hääldusreegleid ja häälikute transkriptsiooni ning kasutab neid oskuslikult rääkimisel ning laulmisel, kui see on asjakohane;
4. orienteerub EMTA õppekorralduse põhimõtetes, tunneb üliõpilase õigusi ja kohustusi ning on valmis aktiivselt osalema EMTA tegevustes ja ühiskonnas tervikuna.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
ÜAX400/2024 | Ülikooliõpingud ja töömaailm | 2 EAP | A |
ÜAX100/2024 | Kultuurilugu | 3 EAP | A |
ÜAX001/2024 | Sissejuhatus filosoofiasse | 3 EAP | E |
KOE950/2024 | Digioskused muusikutele | 2 EAP | A |
ÜAX411/2024 | Eneseväljenduskunsti alused | 2 EAP | A |
ÜAX412/2024 | Lavakunsti ABC | 2 EAP | A |
ÜAX702/2024 | Piibel ajaloo ja kultuuri kontekstis | 3 EAP | E |
ÜAK730/2024 | Prantsuse keele häälduskursus | 2 EAP | A |
ÜAK750/2024 | Vene keele foneetika, transkriptsioon | 2 EAP | A |
ÜAX930/2024 | Maailma usundite võrdlev analüüs | 3 EAP | E |
ÜAK120-1/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK120-2/2024 | Inglise keel II | 3 EAP | E |
ÜAK130-1/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | A |
ÜAK130-2/2024 | Inglise keel III | 3 EAP | E |
ÜAK410-1/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | A |
ÜAK410-2/2024 | Itaalia keel I | 3 EAP | E |
ÜAK420-1/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | A |
ÜAK420-2/2024 | Itaalia keel II | 3 EAP | E |
ÜAK310-1/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | A |
ÜAK310-2/2024 | Prantsuse keel I | 3 EAP | E |
ÜAK220-1/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | A |
ÜAK220-2/2024 | Saksa keel II | 3 EAP | E |
ÜAK210-1/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | A |
ÜAK210-2/2024 | Saksa keel I | 3 EAP | E |
ÜAX301-1/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX301-2/2024 | Kunstiajalugu | 3 EAP | A |
ÜAK320-1/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | A |
ÜAK320-2/2024 | Prantsuse keel II | 3 EAP | E |
ÜAX900/2024 | Kaasaegse kunsti probleeme | 3 EAP | A |
KOE600/2024 | Audiovisuaalkunsti ajalugu | 3 EAP | A |
KOE860/2024 | Sissejuhatus elektroakustilise muusika analüüsi | 3 EAP | E |
JMX411-1/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | A |
JMX411-2/2024 | Pop- ja jazzmuusika ajalugu | 2 EAP | E |
PMX401/2024 | Eesti rahvamuusika ajalugu (rahvapillid) | 2 EAP | E |
KOE900-1/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
KOE900-2/2024 | Muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine | 3 EAP | E |
MAG210/2024 | Muusika ja seadusandlus | 4 EAP | A |
MAG220/2024 | Turundus ja kommunikatsioon | 3 EAP | A |
MAG200/2024 | Sissejuhatus kultuurikorraldusse | 3 EAP | A |
MAG225/2024 | Muusik ja tema profiil | 3 EAP | A |
MAG442/2024 | Kultuuriprojekti juhtimine | 3 EAP | A |
ÜAX600-1/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-2/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-3/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-4/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-5/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
ÜAX600-6/2024 | Kehakultuur | 2 EAP | A |
JMX401-1/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-2/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
JMX401-3/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | A |
JMX401-4/2024 | Jazzmuusika ajalugu | 3 EAP | E |
ÜAK810-1/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | A |
ÜAK810-2/2024 | Ladina keel I | 3 EAP | E |
ÜAK820-1/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | A |
ÜAK820-2/2024 | Ladina keel II | 3 EAP | E |
ÜAK627/2024 | Eesti kultuur ja keel välisüliõpilastele | 3 EAP | A |
ÜAK720/2024 | Saksa keele häälduskursus | 2 EAP | A |
KOE510/2024 | Audio programmeerimise keel I | 3 EAP | A |
KOE511/2024 | Audio programmeerimise keel II | 3 EAP | A |
ÜAK230-1/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | A |
ÜAK230-2/2024 | Saksa keel III | 3 EAP | E |
KOE135/2024 | Elektroakustilise muusika ajalugu | 3 EAP | A |
ÜAX230/2024 | Alexanderi tehnika alused | 2 EAP | A |
KMX035/2024 | Sissejuhatus uurimistöösse | 3 EAP | A |
KOE826/2024 | 20. sajandi lääne mikrotonaalne muusika | 3 EAP | E |
VMX600-1/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
VMX600-2/2024 | Ajalooline tants | 2 EAP | A |
ÜAX231/2024 | Alexanderi tehnika I | 1 EAP | A |
MTX825/2024 | Väljendusõpetus | 3 EAP | A |
ÜAX200/2024 | Psühholoogilised oskused muusiku elus | 2 EAP | A |
BD BAKALAUREUSEEKSAM
[BD04] Bakalaureuseeksam (MP õppekavale)
Mooduli eesmärk: Mooduli eesmärgiks on erinevates erialaainetes õpitu kokku võtta ühtseks pildiks muusikapedagoogikast ja valmistuda iseseisvamaks tööks magistrantuuris.
Eksami sooritanud üliõpilane:
1. oskab seostada erinevates kasvatusteaduslikes, üld- ja muusikadidaktika ainetes ning praktilistes muusikaõpingutes saadud teadmisi;
2. oskab seostada teoreetilisi teadmisi ning pedagoogilisel praktikal saadud kogemusi;
3. suudab kirjutada analüütilisel teemakäsitlusel põhineva essee;
4. omab kasvatusteaduslikke ja muusikaalaseid baasteadmisi edasisteks õpinguteks muusikapedagoogika eriala magistrantuuris;
5. suudab ennast praktilisel musitseerimisel tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt väljendada.
Eksami sooritanud üliõpilane:
1. oskab seostada erinevates kasvatusteaduslikes, üld- ja muusikadidaktika ainetes ning praktilistes muusikaõpingutes saadud teadmisi;
2. oskab seostada teoreetilisi teadmisi ning pedagoogilisel praktikal saadud kogemusi;
3. suudab kirjutada analüütilisel teemakäsitlusel põhineva essee;
4. omab kasvatusteaduslikke ja muusikaalaseid baasteadmisi edasisteks õpinguteks muusikapedagoogika eriala magistrantuuris;
5. suudab ennast praktilisel musitseerimisel tehniliselt korrektselt ja kunstiliselt veenvalt väljendada.
Ainekood | Õppeaine nimetus | EAP | Hindamine |
---|---|---|---|
MPX114/2024 | Bakalaureuseeksam | 10 EAP | B |
BE VABAAINED